SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

Yavrularla ne gibi oyunlar oynuyorsunuz?

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
tatlibebisim Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 24-Haziran-2007
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti tatlibebisim Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Eylül-2008 Saat 12:47
Orjinal mesaji gonderen mavi_boncuk mavi_boncuk yazdi:

Ayy kysslar çok tatlysynyz valla özendim size bizim ezgi büyüdü artykk ceee falan oynayamyyoruz ama bizde çok oynamy?tyk valla , ?imdide bol bol kitap dergi kary?tyryyoruz kyzymla:))
Ben bide sizlere ALY ÇANKIRILI'nyn BENYMLE OYNARMISIN ANNE kitabyny önermek istiyoum ben okumu?tum gerçekten çok yönlendirici bir kitap kysslar tavsiye ederimmm.

ara?tyraca?ym hemen bu kitaby te?ekkürler canymWink
"Türk ulusundanym diyen insanlar her ?eyden önce ve mutlaka Türkçe konu?malydyr. Türkçe konu?mayan bir insan Türk kültürüyle, toplumuyla ili?i?ini sav ederse buna inanmak do?ru olmaz." K.Atatürk
Basa don
pericik Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 10-Ocak-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti pericik Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Eylül-2008 Saat 03:07
benim zilli ?uan 2,5aylyk..
biz sadece otobüs gelmi? durakta durmu? biiiiiiiiiippppp oynuyoruz..
çok ho?una gidiyo gülüyo..
onun haricinde sürekli konu?uyoruz benim a?yz hareketlerimi yapmaya çaly?yyo...
oyunlarymyz bunla synyrly ?imdilik

CEYLYN'YM
(27.06.2008 11.30)
Basa don
mavi_boncuk Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 19-Mayis-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti mavi_boncuk Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Eylül-2008 Saat 06:28
Orjinal mesaji gonderen tatlibebisim tatlibebisim yazdi:

Orjinal mesaji gonderen mavi_boncuk mavi_boncuk yazdi:

Ayy kysslar çok tatlysynyz valla özendim size bizim ezgi büyüdü artykk ceee falan oynayamyyoruz ama bizde çok oynamy?tyk valla , ?imdide bol bol kitap dergi kary?tyryyoruz kyzymla:))
Ben bide sizlere ALY ÇANKIRILI'nyn BENYMLE OYNARMISIN ANNE kitabyny önermek istiyoum ben okumu?tum gerçekten çok yönlendirici bir kitap kysslar tavsiye ederimmm.

ara?tyraca?ym hemen bu kitaby te?ekkürler canymWink
rica ederim canym,yararly olaca?yna eminin:)))
Basa don
Eovyn Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 04-Kasim-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Eovyn Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Kasim-2013 Saat 00:28
kyzlar bu konuyu buldum.. ne zamandyr eklemek istiyorum ama bi fyrsat olu?turamadym..

herkes çocu?unun ya?yyla birlikte hangi oyunlary/oyuncaklary sevdi?ini yazarsa güzel bi payla?ym olur diye dü?ünüyorum... WinkWinkWink
Canymyn içi yavrum dünyamyza geldi, ay gibi do?du... Sonsuz ?ükür sana Ya Rabbim,
Furkan'ymyz sana emanet..
28.11.2011
Basa don
Eovyn Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 04-Kasim-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Eovyn Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Kasim-2013 Saat 00:57
Bir iki aktivite ben ekleyeyim önce..

Furkan bu ayyn 28inde 2 ya?yna giriyor.. son zamanlarda en çok tahta oyuncaklarla oynuyor. (ama telefondaki oyunlar en popülerleri tabi. onlary hariç tutuyorum..)

*bi saatimiz var rakam yerleri bo?altylarbiliyor. farkly renk ve ?ekillerde üç boyutlu olarak hazyrlanan rakamlar buralara yerle?tiriliyor. akreple yelkovan da hareket halinde. istedi?imiz rakama getirmesini söyledi?imizde onu da döndürüp getiriyo..

*uzun süredir kullandy?y bi levhasy var. üzerine lego gibi monte edilebilen küçük küpler. bu küplerin üzerinde de farkly sayylarda hayvanlar var. bazylarynda da rakamlar + - = i?aretleri falan var.. bu oyunca?y en sevdikleri arasynda. aslynda foto da ekleyebilsek iyi olurdu. bu oyunca?y özellikle tavsiye ediyorum. bize hediye gelmi?ti. çok maliyetli bir?ey de?il ama o?lum çok severek oynuyor onla..

* buara babasy da ara?tyrmy? ?u saymak için kullanylan küçük çubuklar vardyr ya renkli renkli onlardan almy?. (hani küçükken alyrdyk fasulyesi de var onlaryn). bir pet ?i?enin kapa?yny delerek ya da bir kartona delikler delip içinden atmasyny sa?lyyo. tek tek u?ra?yyo onlarla. bi süre oyalyyo i?te. özellikle renkeleri onlarla söylüyo..

* yine tahtadan halkalarymyz var.
buna benziyor. bunla da baya oynuyo..

*ben yaptym bi gün evdeki reklam magnetlerinden. önce üzerlerindeki bi kat ka?ydy çykaryp sayylary tek tek yazyp boyayyp kestim. bula?yk makinasynda oynardy hep. bir de bunlarla oynadyk.. ama ömürleri kysa sürdü. biriki oynayyp hemen buru?turup sa?a sola atty..

*kendiniz yapabilece?iniz bi aktivite daha yazayym. pepenin dergisinde vardy bu.. bi sayfaya üçgen kare daire dikdörtgen ?ekiller çizip içini boyayyn. ayny ?ekilleri ba?ka bir yere daha çizip kesin çnceki çizdi?iniz ka?yttaki yerlere yerle?tirmesini isteyin. bu da bi süre oyalar onu..

* facede çocu?umla neler yapabilirim diye bir sayfa var. orda çok güzel aktiviteler payla?yyolar. fikir verebilir sizlere de bir bakmanyzy tavsiye ederim..
mesela orda en çok merak etti?im ve yapmayy dü?ündü?üm aktivilerden biri ay kumu. yarym bardak bebe ya?yna 2 3 bardak un kary?tyryp kum gibi bi hissiyat veren bi kary?ym elde etmi?ler. içine ?ekil küplerini atyp çocu?un oynamasyny sa?lamy?lar.. ve çok ho?laryna gidiyomu? ben de en kysa sürede denemek istiyorum...

*bir de daha çok yaz günlerine uygun bi aktivite var. bir kap içine su doldurup içine plastik ?ekiller atyp eline de bir kevgir verip çocuktan sizin söyledi?iniz ?ekli çykarmasyny istemi?. bu da renkleri ve ?ekillri ö?retmek için güzel bir oyun olur diye dü?ünüyorum..

*parmak boyasy var arkada?lar kullananynyz var my?? ben de almak istiyorum ama nerden bulabilirim kyrtasiyelerde olur mu ki?? bunlarla el izi ayak izi vs. yapyp hatyra albümüne konulabilir.

ba?ka oyun ve oyuncaklar da aklyma geldikçe yazarym. ama siz de yazyn. benden ?imdilik bu kadar...
Canymyn içi yavrum dünyamyza geldi, ay gibi do?du... Sonsuz ?ükür sana Ya Rabbim,
Furkan'ymyz sana emanet..
28.11.2011
Basa don
hülya Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 14-Haziran-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti hülya Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Kasim-2013 Saat 01:16
AAYYY ANILARIM CANLANDI BYRDEN YAA
ALPERYM ÇOK KÜÇÜKKEN PAYLA?IMLARIMIZ OLMU?
ESRARENGYZ (ESRA), SHEYLA, CEMRECYX, ESRAERMAN VE TATLIBEBY?YM NASIL ÖZLEDYM YAA
üzüm gözlüm iyiki varsyn..02/11/2007 saat:11.10

Basa don
hülya Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 14-Haziran-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti hülya Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Kasim-2013 Saat 01:20
BYZ O?LU?LA DYKKAT GELY?TYRYCY YA?INA UYGUN E?YTYM KYTAPLARINDAN ÇALI?IYORUZ BYRDE YAPBOZLAR YAPIYORUZ
üzüm gözlüm iyiki varsyn..02/11/2007 saat:11.10

Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <12
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +