SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

BALIK TARYFLERY....

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 24-Eylül-2007
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: BALIK TARYFLERY....
    Gonderildi: 27-Ocak-2010 Saat 12:54

IZGARA LEVREK

yzgara%20levrek

Malzemeler

*1 adet levrek baly?y

*1 adet limon

*1 adet defne yapra?y

*tuz

Hazyrlany?y

Baly?y temizleyip yykadyktan sonra,limonla ovalym.Yçine defne yapra?y koyup her tarafyna tuz serpip yzgarada ya da mangalda pi?irelim.Salatayla servis yapalym.Afiyet olsun...

Alperim o?lum benim,Zeynebim kyzym benim sizi çok seviyorum
siz benim ya?ama gücüm,sevincim,her?eyimsiniz..
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Ocak-2010 Saat 13:08

çipura%20tarifi,%20yemek%20tarifleri

IZGARA ÇYPURA

Malzemeler

1 Çipura
1 yemek ka?y?y un
1 tatly ka?y?y kekik
1 tatly ka?y?y pul biber
1 çay ka?y?y karabiber
1 tatly ka?y?y tuz
zeytin ya?y

Hazyrlany?y

Çipuranyn kafasyny kesmeden temizleyip yykayyn unu ve baharatlary geni? bir kabyn içinde harmanlayyp yykanmy? olan çipurayy bu harca bulayyn ve kyzgyn zeytin ya?ynda kyzartyn çipura büyük ise pi?mesi sorun olmamasy için enine birkaç çizik atyn..

Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Ocak-2010 Saat 13:11

HAMSY TAVA

Malzemeler:

1 kilo hamsi(yarym kilodan 1 tava çykyyor)

mysyr unu

tuz

Yapyly?y:Hamsiler temizlenir ve yykanyr üzerine tuz serpip suyunun syzdyrana kadar beklemek gerekiyor.balyklary mysyr ununa bulayyp resimdeki gibi tavaya çiçek gibi diziyoruz...balyklary tektek çevirmek yok özel düz kapatlar var.Kyzaran tarafyçevirmek için kapagy üstüne kapatyp ya?y bir kaseye syzdyryyoruz.ters çevirip kyzarmy? tarafy üste gelecek sekilde tavaya byrakyyoruz....Afiyet olsun...

Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Ocak-2010 Saat 13:15

Acyly somon tarifi - Gaziantep usulü

MALZEMELER :

1 kg somon (filetoya ayrylmy? ve derisi alynmy? )
3 orta boy patlycan
1 orta boy so?an
3 orta boy domates
100 gr biber salçasy
Zeytinya?y
Tuz
Kyrmyzy pul biber
Sarymsak
Limon
Roka
Nar pekmezi
Nar
Kyrmyzy turp

YAPILI?I :

Filetoya ayrylmy? somon 4 parçaya ayrylyr. Biber salçasy, zeytinya?y, ezilmi? sarymsak ve tuzda 5 saat bekletilir. Patlycanlar uzunlamasyna 1 cm kalynly?ynda do?ranarak tuzlu suda yarym saat bekletilir. Daha sonra patlycan ve somonlar yzgarada pi?irilir. Sosu için tencerede zeytinya?ynda ince do?ranmy? so?an pembele?inceye dek kavrulur. Acy biber salçasy eklenerek çok az kavrulur. Domatesler rendelenerek koyula?yncaya kadar pi?irilir. Pul biber eklenir. Bir kayyk taba?a yzgarada pi?irilmi? patlycanlar üzerine yzgarada pi?irilmi? somon baly?y yerle?tirilir. Hazyrlanan sos üzerine gezdirilir. Bir kasede rokalar kalyn do?ranyr. Nar pekmezi, zeytinya?y ve limon suyu ile kary?tyrylyr. Taba?a balyklaryn yanyna konulur, üzerine nar taneleri ve kyrmyzy halka so?anlarla kyrmyzy turp dilimleri eklenerek servis yapylyr.
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Ocak-2010 Saat 13:22

Palamut%20Baly?y%20YahnisiPalamut Baly?y Yahnisi
Malzemeler:

- 1 Adet palamut
- 10 Adet arpacyk so?an
- 2 Adet orta boy patates
- 2 Adet orta boy havuç
- 3 Adet orta boy domates
- Çiçek ya?y
- 1 tutam dere otu yada maydanoz
- Tuz
-3 Adet defne yapra?y
- Karabiber
- Su
Yapyly?y:
 Tencereye çiçek ya?yny koyuyoruz. Arpacyk so?anlary ilave ediyoruz. Küp küp do?ranmy? havuçlary ilave edip kavuruyoruz. Patatesleri ilave ediyoruz. Defne yapra?y ilave edip kavuruyoruz. Filato ?eklinde küp küp do?ranmy? balyklarytencereye dahil ediyoruz. Blyklary parçalamadan kary?tyryyoruz. Kabu?u soyulmu? domatesleri ilave ediyoruz. Yeteri kadar su koyup kysyk ate?te pi?iriyoruz. Ynce do?ranmy? dere otu maydanoz serperek servis yapyyoruz.

Basa don
ASMiN Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 29-Subat-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ASMiN Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 04-Subat-2010 Saat 10:00
en sevdigim seydir balik emegine saglikgönülüm
Basa don
gülbin Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 27-Mart-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gülbin Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 04-Subat-2010 Saat 10:05
ayyyyyyyyyyyy gonullllllllllllllll cok guzeller byz cok cypura yaparyz  fyrynda yaparyz  tel yzgara kysmyna altyna sogan yayyp koyaryz
a?kym + o?lum = ben

22 hazyran 2007 15:15
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 04-Subat-2010 Saat 11:57
afiyet olsun kyzlar..:)
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 25-Subat-2014 Saat 15:08
Guncelll..
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +