SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

Okuma aly?kanly?y

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
Özlem66 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 21-Ocak-2010
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Özlem66 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: Okuma aly?kanly?y
    Gonderildi: 09-Mayis-2010 Saat 23:53
Benim 2. synyfa giden br o?lum var arkada?lar Derslerinde ba?aryly bir ö?renci MAtemati?i çabuk kavryyor fakat bizim sorunumuz kitap okumak ile ilgili çok sykylyyor hadi sen oku ben dinleyim diyorum yalnyz sykylmasyn diye hem sesli okumasyny istemi?ti ö?retmeni sykylyyor okumak istemiyor a?lyyor üstüne gitmek istemiyorum iyice so?ur okumaktan diye,1. synyfta herkesten önce ba?lady?y halde okumaya akycy bir ?ekilde okuyamyyor.
ASyl sorun synavlarda kar?yla?tyk yapabilece?i sorulary hep yanly? yapmy? evde sordum o sorulary do?ru cevaplady.
Ben okudu?um zaman anlady?y için cevabyny veriyor kendi okuyunca anlamyyor yanly? cevap veriyor
Okumayy nasyl sevdirebilirim? bu konuda fikirlerinizi bekliyorum en azyndan yaz döneminde bu sorunu halledersek bebek do?madan seneye daha rahat ederiz diye dü?ünüyorum.
Furkan'ym 11.05.2002 Seninle güzelle?ti Dünyam..
Fatih Burak 10.08.2010 Süt kokulu pa?am
Basa don
matteacher Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 03-Ocak-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti matteacher Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 10-Mayis-2010 Saat 00:40
Canym ak?amlary belli bir satte evde televizyon ve dikkatini da?ytacak ne varsa kapatyp babasynyn ve seninde o?lunla birlikte kitap okumanyzy öneririm . Ho?una giden ne varsa arada onu ödül olarak sunabilirsiniz . Birde galiba dikkat eksikli?i var . o?lunuzun okudu?u kitabyo daha önce e?iniz yada siz okuyun ve okuma saati bitince kitaby elinize alarak okudu?u bölümden sorular sorarsanyz daha dikkatli okuyacaktyr. Birde asla ele?tirmeyin daha iyisini yapabilirsin ?eklinde peki?tirin . Kyzarsanyz yanly? cevaplady?ynda derslerden ve okumaktan sykylacaktyr. Benim bran?ym matematik ama ben ö?rencilerime ba?aryly olmak istiyorsanyz bol bol kitap okuyun diyorum.Kitap okumayy seven ve okuyan çocuklar her zaman bütün derslerinde ba?ary sa?lyyorlar
KÜÇÜK KELEBE?YM 5 ya?ynda ELYF YLAYDA 10.02.2010 (9:00)
Basa don
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti matteacher Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 10-Mayis-2010 Saat 00:43
Okulda galiba testlerde hyzly yapyp biran önce verme tela?ynda bazy çocuklar maalesef çok acele ediyorlar ve hyzly yaptyklary içinde yanly? cevaplar verebiliyorlar. Çocu?unuzun ö?retmeninden bu konuda yardym isteyin o o?luunuzla konu?ursa daha iyi olur. Önemli olan soruyu anlamadyysa 2 defa okuyup 1 defa cevap vermesidir.
Basa don
kelebbek Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 01-Temmuz-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti kelebbek Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 10-Mayis-2010 Saat 01:43
evet okuma aliskanligi kazandirmanin en etkili yolu sizlerin de kitap okuyor olmaniz. herkes bir kosede sakince kitap okursa o da ornek alacaktir.
19.10.2008
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 24-Eylül-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 10-Mayis-2010 Saat 09:30
o?lum 1. synyfa gidiyor
canym gece yatarken o?luma diyorum sen bana kitap oku yoksa uykum gelmiyor
bir hevesle okuyor ve ben kitap ,dergi vb. okudu?uumda daha bir hevesle okuyor...

Alperim o?lum benim,Zeynebim kyzym benim sizi çok seviyorum
siz benim ya?ama gücüm,sevincim,her?eyimsiniz..
Basa don
ecemm Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 09-Subat-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ecemm Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 10-Mayis-2010 Saat 13:59
malesef benim kzymda okumayy pek sevmiyor ama sorularla ilgili ?unu tavsiye edebilirim soruyu kendi duyabilece?i gibi yüksek sesle okumasy faydaly olabilir ve son kelimenin altyny kalemle çizsin,matematik harici derslerdede ayny ?ekilde son kelimede genellikle ne oldu?u yada olmady?y sorulur o kelimeye kendi dikkatini o ?ekilde çekebilir.ecem hep yapar bunu daha önce yapty?y bazy hatalary bu yolla azaltty diyebilirim...
Bütün dünyada ‘bir tek’ güzel çocuk vardyr.
Bütün anneler de ‘ona’ sahiptir...
Basa don
ecemm Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 09-Subat-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ecemm Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 10-Mayis-2010 Saat 14:03
birde te?fik amaçly synyfta en çok kitap okuyanlar ödüllendirilse faydasy olabilir bizim hala yapylyyor bu.çocuklar için ö?retmenden aldyklary ödül ne olursa olsun çok kyymetli oluyor.synyf kasasyndan toplu kalem alyndy mesela herkez o kalemden alabilme çabasyna girdi.hiç de?ilse bi süre cazibesini korur:)
Bütün dünyada ‘bir tek’ güzel çocuk vardyr.
Bütün anneler de ‘ona’ sahiptir...
Basa don
Özlem66 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Özlem66 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 11-Mayis-2010 Saat 23:49
Herkese te?ekkürler tavsiyeleriniz için
2 ya?yndan beri sürekli kitaplarla birlikteydi o?lum bizde kitap okuyan bir aileyiz ama bu yeterli gelmedi sanyrym fikirlerinizi de?erlendircem mutlaka sizede haber veririm burdan ba?aryly oluruz in?.
mattecher dikkat eksikli?i nasyl anla?ylyr canym psikolo?amy götürmeliyim e?itim dany?manlary varmy bu konuyla ilgili
Te?ekkürler...
Basa don
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti matteacher Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Mayis-2010 Saat 00:21
Orjinal mesaji gonderen Özlem66 Özlem66 yazdi:

Herkese te?ekkürler tavsiyeleriniz için
2 ya?yndan beri sürekli kitaplarla birlikteydi o?lum bizde kitap okuyan bir aileyiz ama bu yeterli gelmedi sanyrym fikirlerinizi de?erlendircem mutlaka sizede haber veririm burdan ba?aryly oluruz in?.
mattecher dikkat eksikli?i nasyl anla?ylyr canym psikolo?amy götürmeliyim e?itim dany?manlary varmy bu konuyla ilgili
Te?ekkürler...

evet testler yapyyorlar bunlarla anla?ylyr ama senin o?lunda bence dikkat eksikli?i yok  çabuk bitirip verme derdinde gibi  . Bence sende Ziya Baran yn kitabyny al baya faydasyny göreceksin egzersizler göz kaslaryny geli?tirdi?i için anlayarak okumayy ö?renecek
Basa don
Özlem66 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Özlem66 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Mayis-2010 Saat 00:24
Te?ekkürler cnm hemen ara?tyryyorum in? faydasyny görürüz
Basa don
DERYA55 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 20-Mart-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti DERYA55 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 25-Mayis-2010 Saat 12:53
ben alt yazyly film seyrettiriyorum.dvd istediginde çok faydasyny gördük.
Basa don
Özlem66 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Özlem66 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 25-Mayis-2010 Saat 16:39
her kitapta bir süprizim olaca?yny söyledim bir kitap bitti 3 günde 71 sayfa anca okuduk tabi o okudu ben dinledim bende o babasy ile oynarken cevizli çörek yaptym ona çok sevindi anne bu kitap okudu?um için banamy diyo babasynyn yanynda gerine gerine her kitapta farkly bir süpriz var dedi?im için meraktan hemen okumak istiyor ikinci kitabada ba?lady bile 31 sayfayy bi çyrpyda okumu? ?imdi süpriz dü?ünmem lazym :D
Basa don
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti matteacher Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 26-Mayis-2010 Saat 01:01
Orjinal mesaji gonderen Özlem66 Özlem66 yazdi:

her kitapta bir süprizim olaca?yny söyledim bir kitap bitti 3 günde 71 sayfa anca okuduk tabi o okudu ben dinledim bende o babasy ile oynarken cevizli çörek yaptym ona çok sevindi anne bu kitap okudu?um için banamy diyo babasynyn yanynda gerine gerine her kitapta farkly bir süpriz var dedi?im için meraktan hemen okumak istiyor ikinci kitabada ba?lady bile 31 sayfayy bi çyrpyda okumu? ?imdi süpriz dü?ünmem lazym :D

iyi bir fikir ho?una gitmi? meraktan daha da fazla okuyacak
ba?langyç için gayet iyi .
Yalnyz canym sesli mi okuyor?
Kitap okumasy bitince okudu?u bölümden soru soruyormusunuz?
Basa don
Özlem66 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Özlem66 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 26-Mayis-2010 Saat 01:49
Evet canym ö?retmeni sesli okumalaryny tavsiye etmi?ti o okurken bende dinliyorum sonra bana anlatyyor tekrardan ve özet çykartyyoruz.
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +