SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

ozel okul fiyatlario belli olmus :S

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
kelebbek Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 01-Temmuz-2008
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti kelebbek Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: ozel okul fiyatlario belli olmus :S
    Gonderildi: 20-Nisan-2011 Saat 00:51
1 yil anaokulu + 12 yil = 13 yil. bu paralari okullara verecegime biriktirir liseden sonra cocuguma veriririm.

2011-2012 ÖZEL OKULLARIN ÜCRETLERY
Anaokulu 19 bin 250 TL

DO?A KOLEJY:Ö?renim ücretlerine synyfa göre yüzde 4.1 ile yüzde 10 arasynda zam yapyldy. Okul ücreti 19 bin 250 TL olarak açyklandy. Erken kayytta 18 bin TL’ye, nakit ödemede ise 16 bin 560 TL’ye iniyor. Ylkö?retim 1-8. synyf ö?renim ücreti ise 20 bin 250 ile 21 bin 250 TL arasynda de?i?iyor. En yüksek arty? yüzde 10 ile Acarkent IB’de (Uluslararasy Bakolarya) görülüyor. 18 bin 640 TL olan ücret bu yyl 20 bin 500 TL’ye çykty. Lise e?itimi ise bin TL zamla 19 bin 500’e çykty. Ylkö?retimde yemek ücrete dahil, lisede ise üzerine 2 bin 750 TL ile 3 bin 250 TL daha ekleniyor. Ankara, Denizli, Bursa’daki Do?a Kolejleri’nde ise fiyatlar 9 bin 250 TL ile 14 bin TL arasynda. Anaokulu Mersin’de 5 bin TL’ye iniyor.

Anaokulu 35 bin TL
TED KOLEJY: Türkiye’de sayylary 23’e ula?an TED (Türk E?itim Derne?i) kolejlerinin ücretleri bulunduklary yere göre de?i?iyor. Ankara Koleji’nin anaokulu ücreti 32 bin TL’den 35 bin TL’ye çykarak en pahaly okul oldu. Bu rakama yüzde 8 KDV dahil. Ylkö?retim 1- 5. synyflar 11 bin 500 TL ve 6, 7 ve 8. synyflar ise 13 bin 500 TL oldu. Lise ö?renimi de TED Ankara’da 13 bin 500 TL. TED Ankara Koleji’nde yemek, servis, kyyafet ve kyrtasiye giderleri gibi ücretler ise bu ücretlere ek olarak ayryca alynyyor. SBS’de ilk 10’a girenlere lise yüzde 100 bursla bedava. Ykinci ve üçüncüleri ise lise e?itimi yüzde 50 indirimli olarak veriliyor.

Anaokulu 10 bin 185 TL
TED KKTC KOLEJY:
Anaokulu ücreti 7 bin 728 (erken kayytta) TL ile 10 bin 185 TL arasynda de?i?iyor. Karde? indirimi KKTC’de yüzde 10 olarak uygulanyyor. TED Konya Koleji’nde anasynyfy 4 bin 950 TL, 1-5. synyflar 6 bin 270 TL, 6, 7 ve 8. synyflar 6 bin 380 TL ve anadolu lisesi ise 7 bin 150 TL. TED’de karde?, ö?retmen, TSK, emniyet mensuplary ile TED mensuplarynyn çocuklaryna yüzde 5 oranynda indirim de uygulanyyor. TED Gaziantep Koleji’nde ise KDV dahil anasynyfy 4 bin 500, ilkö?retim 7 bin 100 TL. Gaziantep’te ayryca personel çocuklaryna yüzde 50 indirim de uygulanyyor. Yani 2 bin 250 TL’ye çocuklaryny TED’de okutma ?ansy veriliyor.

Anaokulu 16 bin 500 TL
EYÜBO?LU E?YTYM KURUMLARI:
3-4 ya? tam gün 16 bin 500 TL, hazyrlyk synyfy 18 bin TL, 1-5. synyflar 22 bin TL, 6, 7 ve 8. synyflar 23 bin 500 TL, lisede tüm synyflar 25 bin TL ve Fen Lisesi’nde de tüm synyflar 22 bin TL olarak belirlendi. Ücretlere ayryca yüzde 8 oranynda KDV eklenecek. Yemek bedeli ise bu ücretlere ek olarak KDV hariç 3 bin TL olarak açyklandy. Okulda e?itim ve yemek ücretleri için 5 taksit yapylyyor. Gününde ödenmeyen ücretler için yüzde 3 gecikme zammy uygulanyyor. Kredi kartyyla ödemek isteyen veliler ise anla?maly bankalarla taksit sayysyny 10’a kadar çykarabiliyor.

Anaokulu 13 bin 225 TL
BAHÇE?EHYR E?YTYM KURUMLARI:
Türkiye genelinde 23 okulu olan BAHÇE?EHYR E?YTYM  Kurumlary’nyn Ystanbul’daki kolejlerinde anaokulu 13 bin 225 TL, ilkö?retim 1, 2, 3, 4, 5. synyflar 20 bin 268 TL, ilkö?retim 6, 7 ve 8. synyfy 21 bin 368 TL ve lise 22 bin 110 TL ö?renim ücreti belirledi. Fiyatlara yüzde 8 oranynda KDV de yansytylacak.

Anaokulu 9 bin TL
ÖZEL AKASYA KOLEJY:
Anasynyfy 4-5-6 ya?, nisan ayynda yüzde 15 indirimle 7 bin 650 TL. Normal ö?renim ücreti ise 9 bin TL. Ylkö?retim 1-5. synyflar 12 bin 580 TL ile 14 bin 800 TL. Ylkö?retim 6,7 ve 8. synyflar kayyt tarihine göre; 11 bin-13 bin TL araly?ynda de?i?iyor. Erken kayyt yaptyranlar ortalama 2 bin TL’lik indirimden yararlanyyor. Lise e?itimi ise 12 bin 580 TL ile 14 bin 800 TL arasynda de?i?iyor. Ücretlere KDV ve yemek ücreti dahil edilirken ayryca 10 taksit imkany veriliyor. Taksitlendirmede banka ?arty yok. Velinin beyany esas alynyyor.

Anaokulu 12 bin 100 TL
ÖZEL  ATACAN KOLEJY:
Ücretlere yüzde 4 ile 6 arasynda zam yapyldy. Anasynyfy ö?renim ücreti 12 bin 100 TL, ilkö?retim 1, 2, 3 ücreti 15 bin 498 TL, 4- 5. synyf 16 bin 443 TL, ilkö?retim 6, 7 ve 8. synyf 17 bin 500 TL. Lise hazyrlyk 15 bin 336 TL, Lise 9, 10,11 ve 12. synyf 17 bin 874 TL olarak belirlendi. Ücretlere yüzde 8 KDV dahil, 3 bin 240 TL yemek bedeli hariç oldu?u bildirildi. Pe?in ödemede ve erken kayytta indirim yapylyyor.

Anaokulu 10 bin 500 TL
ÖZEL DO?AN KOLEJY :
Anasynyfy ücreti KDV dahil 10 bin 500 TL, ilkö?retim 1-5. synyf 12 bin 600 TL, ilkö?retim 6, 7 ve 8. synyf 13 bin 650 TL, lise 16 bin 800 TL olarak gerçekle?ti. Ücretlere yüzde 5 oranynda zam yapylyrken ayryca yemek ücreti de 3 bin TL olarak belirlendi. 31 Mayys’a kadar kayyt yaptyran ya da kayyt yenileyenlere ortalama bin-bin 300 TL arasynda indirim yapylaca?y bildirildi.

Anaokulu 15 bin 500 TL
ODTÜ GELY?TYRME VAKFI OKULLARI:
Anasynyfy 15 bin 500 TL, (Pe?in ödemede yüzde 7 indirimle 14 bin 415 TL). ODTÜ Geli?tirme Vakfy YÖO, 12 bin 130 TL ile 13 bin 450 TL arasynda de?i?iyor. ODTÜ Geli?tirme Vakfy Lisesi ise 13 bin 800 TL olarak açyklandy. Pe?in ödemede yüzde 7 indirim yapylarak, 12 bin 834 TL’ye dü?üyor.

1. synyf 24 bin 300 TL
BYLFEN E?YTYM KURUMLARI:
Ylkö?retim 1-3. synyflarda 22 bin 200 TL olan ö?renim ücreti yüzde 9 zamla 24 bin 300 TL’ye çykaryldy. 4-8. synyflar için geçen yyl 23 bin 300 TL olan ö?renim ücreti de 25 bin 500 TL olarak açyklandy. 23 bin 500 TL olan lise hazyrlyk ö?renim ücreti de yüzde 9 arty?la 25 bin 560 TL’ye, lise 1, 2 ve 3. synyflar ö?renim ücreti 25 bin 650 TL’ye yükseltildi. Yüzde 8 KDV ve yemek ücreti ise bu fiyatlaryn dy?ynda tutuldu. Bilfen’de KDV dahil yemek hariç fiyatlar ise 26 bin TL ile 28 bin TL arasynda de?i?iyor. Yemek ücretinin ise 3 bin TL+KDV oldu?u ö?renildi. Yemek ücretiyle birlikte lise e?itimi 30 bin TL’yi a?yyor.

Anaokulu 11 bin 570 TL
ÖZEL DO?U? OKULLARI:
Anasynyfy ö?renim ücreti yüzde 6 zamla 11 bin 570 TL; 1, 2, 3. synyflar 15 bin 462 TL, 6, 7 ve 8. synyflar 19 bin 259 TL, lise hazyrlyk ile lise 1, 2 ve 3. synyflaryn ö?renim ücretleri ise 19 bin 259 TL olarak açyklandy. Bu ücretlere yüzde 8 KDV ve yemek ücreti ayryca dahil edilecek.

Anaokulu 9 bin 800 TL
SARIYER UFUK OKULLARI:
Anaokulu 3-4 ya? 9 bin 800, 5, 6 ya? 12 bin 700 TL, ilkö?retim 1-5. synyf 10 bin 700, 6, 7, 8. synyf 15 bin 750 TL. Özel Ortaköy Ufuk YÖO’da ise 6, 7 ve 8. synyf ö?renim ücereti 18 bin 900 TL’ye kadar çykyyor. Lise ücreti ise 14 bin 985 TL ile 15 bin 535 TL arasynda de?i?iyor. Erken kayytta indirim uygulanan okulda yemek ücreti 2 bin 365 TL, ayryca yatyly okumak isteyen ö?renciler için pansiyon ücreti yyllyk 5 bin 500 TL olarak açyklandy.

Duzenleyen mystical - 20-Nisan-2011 Saat 04:01
19.10.2008
Basa don
Eovyn Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 04-Kasim-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Eovyn Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2011 Saat 01:18
hey ma?allahhh, bu nedir yavv..Confused burda da var özel okul ama bu kadar pahaly de?iller. bunlar en ''ELYT''leri!!! galiba. devlet okullarynyn suyu mu çykty.
gerçekten biriktirsen çocuk mezun oldu?unda güzel bi i? kursan ona, daha iyi bence de...
Canymyn içi yavrum dünyamyza geldi, ay gibi do?du... Sonsuz ?ükür sana Ya Rabbim,
Furkan'ymyz sana emanet..
28.11.2011
Basa don
ecemm Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 09-Subat-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ecemm Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2011 Saat 01:21

o ne Allah a?kyna...ben de kolej anaokulu bakyyorum ,u?ur kolejinin anaokuluna gittim erken dönem kaydy 8.500 e anla?tyk.bir de okyanusla görü?tüm o da 7.500 diyor henüz hiç pazarlyk yapmadyk....bunlar uçmu? resmen ...

u?ur koleji de senelerin tecrübesi...bilfeni ayry tutuyorum onun e?itiminin bamba?ka oldu?unu çok duydum ama di?erleri çok da methini duydu?um yerler de?il üstelik...

Bütün dünyada ‘bir tek’ güzel çocuk vardyr.
Bütün anneler de ‘ona’ sahiptir...
Basa don
gülbin Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 27-Mart-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gülbin Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2011 Saat 01:21
katylyyorum canym byz cagyna hesap actyk heray az az yatyryyoruz
a?kym + o?lum = ben

22 hazyran 2007 15:15
Basa don
senemr Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti senemr Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2011 Saat 02:00
evet aslynda daha önce bende böyle dü?ünüyordum özel okullara bu kadar parayy verece?ime kyzyma bir ev bile alabilirim bu parayla diye dü?ünüyordum ve iyi oldu?nu bildi?im bir ö?retmenle devlet okullarynda da gayet ba?aryly olabilir diye ama istanbul daki okullar için geçerli de?il sanyrym bu synyflar genellikle 65 ki?i civaryndaymy?, yani çocuk derste ders dinleyemeyecek, ö?renemiyecek bu da okul dy?ynda evde de daha fazla çaly?masyna neden olacak. e?im özel okuldan yana tavyr koyuyor bakalym ne yapycaz.
Basa don
kelebbek Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti kelebbek Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2011 Saat 02:11

devlet okulundan okuluna da fark var. benim kiz 7.ve 8.sinifi devlet okulunda okudu. sinifi 31 kisi. sitede bir okul daha var. siniflari daha az kisi. o yuzden diyorum cevrede iyi ilkokul yoksa iyi okulun oldugu yere tasinmak da bir cozum. cunku artik sadece ikametgaha bakiyorlar.

19.10.2008
Basa don
senemr Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti senemr Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2011 Saat 02:20

evet aslynda bi çözüm yolu da bu, sitenin okulu varsa o da iyi olabiliyor, biz onu da ara?tyryyoruz.

Basa don
ecemm Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ecemm Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2011 Saat 02:52
  site okullary hem tam gün ( 9.00 - 15.00 arasy + etüt ede kalyrsa 17.00 a kadar uzuyor) hem de synyf mevcutlary daha az... 
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 24-Eylül-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2011 Saat 03:26
BENYM O?LUMUN OKULU BÖYLE UÇMUYOR GAYET UYGUN
?EHYRDEN ?EHYRE DE?Y?YYOR DEMEK KY..
HEM VEREN VERYYOR
HEM PARA BYRYKTYRYP HEM ÖZEL OKULA ÇOCU?UNU GÖNDRME YMKANI OLANLARA BU FYYATLAR ÇOK GELMESE GEREK...:)
Alperim o?lum benim,Zeynebim kyzym benim sizi çok seviyorum
siz benim ya?ama gücüm,sevincim,her?eyimsiniz..
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2011 Saat 03:28
en fazla ta? çatlasyn 13 bin diyelim ödedi?imiz para...

Basa don
iremege Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 08-Nisan-2010
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti iremege Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2011 Saat 04:27
malesef bütcem özel okula hiç uygun deil. kaldy ki 2 cocuk var. ikisni de yollamak imkansyz. birini yollayyp di?erini yollamamak haksyzlyk
benim aklymdan bile geçmiyo özele yollamak. ne ilkö?retimde ne ünv.de
kendleri burs filan kazanyr eder okurlarsa ok.
ama özele para verece?ime biriktirip ortalama okullarda okutup ünv. aöf bile okutsam bu parayy da biriktirsem bütün ö?retime harcayaca?ym parayla çocu?a i? kurarym gibi geliyor
Basa don
gülbin Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gülbin Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2011 Saat 04:59
benym kardesymyn synyfy 21 kysylykty   sabah 9 aksam 15 dy ama haftanyn 3 gunu 18 e kadar etutlery olurdu    15 gunde byr genel okul deneme synavlary olurdu hatta ysteyenlerler ycyn synav donemlerynde rehber nobetcy ogretmen gozetymynde okulun tesysynde ogrency gruplaryyla kalma ymkany vardy

hem pylot okuldu hem vakyf okuluydu ogretmenleryde yyy unyverystelerden mezun olmus ve orta yasyny gecmemys ogretmenlerdy okulda kardesymyn synyfynda   suan duzlyseye gyden byrkac kysy var cogu anadolu lysesyne yerlesty okul secmek gercekten onemly

ya dedygym gyby gonulde demys cok paran varsa zaten okulu bytyrdygy gyby kendy evyne cykycaksa cocugun gonder taby   bylfen kolejyne
a?kym + o?lum = ben

Basa don
asi39 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 20-Mart-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti asi39 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2011 Saat 06:57
off bendeki çocuk sayysyyla o okulu satyn alacak kadar para ödemem lazym :)
AHMET EREN 29-04-2001

ELYFNUR 03-02-2006

ECRYN SENA 25-05-2009

MELYSTUANA 13-07-2010 çubuk krakerim
Basa don
emine Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 24-Mayis-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti emine Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2011 Saat 07:50
BENDE YSTERYM ÇOCUKLARIMIN ÖZEL OKULLARA GYTMESYNY AMA ÇOK PAHALI YAA BENDE 2 TANE OLACAKA YN?.9000 VERSEM 2 TANESY YÇYN 18000 YAPAR YILDA AYLIK 1500 TL YE DENK GELYR E YEMEK PARASI SERVYS GYYYM 2500 BULUR BABASI ÇOK ÇALI?IR KAZANIRSA NE ALA AMA ?U AN YOK MÜMKÜN DE?YL Confused
06.04.2010 KIVANÇ'IM KOLLARIMDA.
19.10.2011 KÜÇÜK KELEBE?YM BEREN'DE AYLEMYZE KATILDI...:)
Basa don
KUMRAL81 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 27-Ekim-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti KUMRAL81 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2011 Saat 14:11
bu paralary cocuklarynyn e?itimi için verebilenlerin çocuklarynyn okumama gyby mezun olamama gyby byr lüksleri yok. en tembeli bile yok kolejdi yok özel dersti yok paraly üniversiteydi bi ?ekilde mezun oluyorlar i?te. Ne diyelim bizim devlet imkanlaryndan ba?ka seçene?imiz yok ve yapabylece?imiz çevremizdeki en iyi okul hangisi onu ara?tyryp ona gondermek olacaktyr. umarym devlet okullarynda da kalyteli e?itim verebilen ö?retmenlerimizin sayysy artar.
TÜM EVLATLARIMIZA EN BA?TA KENDYLERYNYN YÇYNE ALLAH'IM OKUMA A?KI VE ZYHYN AÇIKLI?I VERSYN.

(◠‿◠) ✿ ღ..ℒℴνℯ..ღ¨♥ BEBE?YM ♥¨ღ..ℒℴνℯ..ღ ✿ (◠‿◠)   
Basa don
ecemm Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ecemm Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2011 Saat 14:56
  bir ?ey eklemek istiyorum arkada?lar ö?retmenlerin genç olmalary ilk baky?ta avantaj olarak görünse de bu konuda önyargyly olmamanyzy tavsiye ederim.benim kyzymyn ö?retmeni 4. synyf sonunda ba?ka okula gitti ve bize ya?ly diyebilece?im bir ö?retmen verildi.ilk ba?ta çok tepkili davrandyk ama sonra gördük ki mükemmel bir ö?retmen.yyllaryn deneyimi ile çocuklaymyza mükemmel bir yyl ya?atty.sadece e?itim anlamynda de?il,kendilerine güvenmeyi ö?retti onlara gerçekten müthi? bir ö?retmendi...genç ö?retmen arkada?lar sakyn yanly? anlamasynlar önyargyly olmamak adyna söylemek istedim...
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 21-Nisan-2011 Saat 00:24
ben ?u zihniyeti sevmiyorum,
genel dü?ünce özel okula giden çocu?un kafasy basmyyor para ile basyyor
ne alaka ya zeki çocuk her zaman zekidir
çaly?kan çocuk her zaman çaly?kandyr
o?lumun okulunda herkese hak etti?i not veriliyor
ara karne veriliyor
dersi zayyf ise tak diye yazylyyor karneye
ö?retmen hiç çekinmeden o çocu?un derslerdeki ba?arysy,sosyal ili?kileri,yetenekleri,psikolojisi vb. ne varsa olumlu, olumsuz yazyyor
herkesin karnesi 5 üzerinden 5 de?il anlayaca?ynyz..
en büyük kyzymda özel okulda o kadar ba?aryly ki ö?retmenleri parmak ile gösteriyor
elinden kitap dü?mez,testler dü?mez
ortalamasy 500 puan üzerinden 485..
8. synyf ö?rencisi ?uan...
synavlary devlet yapyyor para için yüksek puan vermiyorlar dimi kyzyma ????
Basa don
sirince Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 15-Aralik-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sirince Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 21-Nisan-2011 Saat 00:29
Canym benim fikrim de o. E?imle konu?tuk. Koleje yollayaca?ymyza devlet iyi bir devlet okuluna gitsin ama her yyl a?a?y yukary biriktirelim dedik. Sonuçta benim kuzenim kolej mezunu dayym dünyanyn parasyny saçty. Üniversiteye hazyrlykta 2 dersaneye birden gitti. Dandik 2 yyllyk bir bölümde ek kontejyandan okudu. sonra akly ba?yna geldi. 2 yyl daha dersaneye gitti ve nihayet kimya bölümünü kazandy. Kolej mezunu olmasyna ra?men ?imdi de diyor baba dilim zayyf dil kursuna gideyim Smile
Ho?geldin mucizem...
Basa don
sirince Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sirince Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 21-Nisan-2011 Saat 00:47
Orjinal mesaji gonderen feelings feelings yazdi:

ara karne veriliyor
ö?retmen hiç çekinmeden o çocu?un derslerdeki ba?arysy,sosyal ili?kileri,yetenekleri,psikolojisi vb. ne varsa olumlu, olumsuz yazyyor
en büyük kyzymda özel okulda o kadar ba?aryly ki ö?retmenleri parmak ile gösteriyor
Canym özel okula kafasy basmayan çocuklar gidiyor demedim ben de. Di?er arkada?laryn da öyle dü?ündü?ünü sanmyyorum. Sonuçta imkanyn varsa tabi ki yollayacaksyn. Ancak imkanyn yoksa ergenlik bunalymyny daha yo?un ya?yyor. Sonuçta sen di?inden tyrna?yndan arttyryp özel okula yollasan da orada gördü?ü bir?eyi alamamak orta halli ailelerin çocuklaryny daha çok sarsyyor. Alamady?y adidasyn yeni model bir ayakkabysy bile onun içine uhde olabiliyor.  Bizzat ya?ady?ymyz bir?ey. Çocuklaryn yetenekleirni ke?fetmek açysyndan süper yerler bence ama hyrs ve kyskançlykla kary?ty my her?eye heves ediyorlar sonra da avuçlary bombo? kalyyor. Okuyacak olan çocuk devlet okulunda da özel okulda da okuyor. Benim iki kuzenimin de IQlary normalin üstündeydi (Testler gerekli görüldü?ü için uzmanlar tarafyndan yapylmy?ty) Biri özelde okudu di?eri devlette. En iyi dersanelere gittiler ikisi de liseden sonra bo?luk ya?ady. Mühim olan çocu?un okuma azmi ve özel olsun devlet olsun, ö?retmenlerinin kalitesi. Ben ilkokulda süper di?er okullarda vasat bir ö?renciydim. Yyi devlet okullarynda okudum(Birisi MLO pilot okuluydu) Sonlara do?ru hayata atylma çabam okuma azmim a?yr basty ve okumaya odaklandym. ?ükür iyi bir e?itim aldym.
Ho?geldin mucizem...
Basa don
kelebbek Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti kelebbek Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 21-Nisan-2011 Saat 01:24

bu arada devlet okullarinda da sinifta kalmak yok. illa ki geciriyorlar. devamsizligi olanlari bile. dogru da bir uygulama bence. cocuklar yasitlariyla okumali. sinifta kalan ogrenci bir sonraki sene kendinden kucuk ogrencilerin basina aga kesilmemeli.

19.10.2008
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 21-Nisan-2011 Saat 01:58
Orjinal mesaji gonderen sirince sirince yazdi:

ara karne veriliyor
Canym özel okula kafasy basmayan çocuklar gidiyor demedim ben de. Di?er arkada?laryn da öyle dü?ündü?ünü sanmyyorum. Sonuçta imkanyn varsa tabi ki yollayacaksyn. Ancak imkanyn yoksa ergenlik bunalymyny daha yo?un ya?yyor. Sonuçta sen di?inden tyrna?yndan arttyryp özel okula yollasan da orada gördü?ü bir?eyi alamamak orta halli ailelerin çocuklaryny daha çok sarsyyor. Alamady?y adidasyn yeni model bir ayakkabysy bile onun içine uhde olabiliyor.  Bizzat ya?ady?ymyz bir?ey. Çocuklaryn yetenekleirni ke?fetmek açysyndan süper yerler bence ama hyrs ve kyskançlykla kary?ty my her?eye heves ediyorlar sonra da avuçlary bombo? kalyyor. Okuyacak olan çocuk devlet okulunda da özel okulda da okuyor. Benim iki kuzenimin de IQlary normalin üstündeydi (Testler gerekli görüldü?ü için uzmanlar tarafyndan yapylmy?ty) Biri özelde okudu di?eri devlette. En iyi dersanelere gittiler ikisi de liseden sonra bo?luk ya?ady. Mühim olan çocu?un okuma azmi ve özel olsun devlet olsun, ö?retmenlerinin kalitesi. Ben ilkokulda süper di?er okullarda vasat bir ö?renciydim. Yyi devlet okullarynda okudum(Birisi MLO pilot okuluydu) Sonlara do?ru hayata atylma çabam okuma azmim a?yr basty ve okumaya odaklandym. ?ükür iyi bir e?itim aldym.

lafym ?ahysa de?il genelleme yapyyorum
ondan onlary yazdym..:)
biz de çok zengin de?iliz ki canym orta halli bir aileyiz...

Basa don
miray Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 05-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti miray Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 21-Nisan-2011 Saat 03:08
bizim okul yyllyk yemek servis dahil ortalama 10 bin.. benim imkanym, tercihim ve önceli?im bu yöndeydi, memnunum kendi kararymdan :)))

yüre?im.. yaraly ku?um... topla ve aç kanatlaryny....
Basa don
sirince Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sirince Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 21-Nisan-2011 Saat 03:26

Orjinal mesaji gonderen sirince sirince yazdi:

ara karne veriliyor

lafym ?ahysa de?il genelleme yapyyorum
ondan onlary yazdym..:)
biz de çok zengin de?iliz ki canym orta halli bir aileyiz...

Canym zaten sen benim yorumumdan evvel yazmy?syn yorumunu. O yüzden ?ahsyma algylamadym ama okumamy?tym sonra fikir yürüttüm kendimce. Canym biz de orta halliyiz ama ?u durumda de?il 8 bin 5 bin bile veremeyiz bir okula yyllyk. Kira ve e?imin aylyk gideri oldukça fazla bütçe tutuyor bizde Smile Onu da ?uradan biliyorum geçen yyl kredi çekmi?tik 5 bin lira bitirene kadar çekti?im sykyntyyy ben biliyorum.
Ho?geldin mucizem...
Basa don
gülbin Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gülbin Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 21-Nisan-2011 Saat 04:43
gonulum benym kardesymede kuzenlerym kucuk ylcede oturdugu ycyn okul byryncysy o okulun derslery yle burdaky okullaryn desleryny kyyaslarsanyz burdaky okullar daha zor dyyorlardybyr turlude ynandyramamystyk taky sbs de turkyye derecesy yapana kadar:)

ozel okullar bosa not vermez ozel okul daha yyy yerlestyrmesy gerektygy ycyn cocuklary eksyklyk gordugu anda suna destek yapyn dyye byldyryr bence yoksa velyler hesap sormazmy karne notlary super synav sonuclary husran
a?kym + o?lum = ben

Basa don
Simayim84 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 05-Ekim-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Simayim84 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 21-Nisan-2011 Saat 04:48

ara karne veriliyor

SENYNLE AYNI  FYKYRDEYYM

BENYM KIZIMDA ÖZEL OKULA GYDYYOR
BYZYMDE YILLIK TOPLAM 11 BYN TLY Y BULUYOR
ANASINIFINI DEVLET  OKULUNDA GYTTY
2 YILLDIR EDYRNE KOLEJYNE GYDYYOR
12.07.2010 SAAT 15.30
ERSAN ARASIM GELDY
SYMAYIM 21.08.2003 SAAT 7.30
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +