SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

Epidural Yle ilgili

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
Ecce Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 02-Kasim-2009
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ecce Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: Epidural Yle ilgili
    Gonderildi: 03-Mayis-2011 Saat 01:21
kyzlar epiduralle do?um yapmy? arkada?lara sorum olacak.
dün yeni do?um yapan bir arkada?la konu?urken dedim ki, bazysy do?umu ayakta yapyyormu? çok rahat oluyormu? o ?ekilde falan...
kendi de epiduralle normal yapty 1 hafta önce. dedi ki ben de aya?a kalktym kolayla?tyrmak için, ee dedim sen epidural almadyn my, aldym dedi, sonra kendi de ?a?yrdy.
ben nasyl kalktym aya?a diye dü?ünmeye ba?lady, kendi de ?a?yrdy kendine. herkes ?a?kynla?ty birden.
ayakta ykyndym sonra bebek geldi, sonra da kestiler diktiler flaan hiçbir ?ey hissetmedim dedi ama ?a?kynly?ymyz daha da artty. çünkü o arada ba?ka doz anestezi yapylmamy?. var my böyle bir durum ya?ayan?
Basa don
BETÜL Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 18-Haziran-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti BETÜL Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 03-Mayis-2011 Saat 04:04
Orjinal mesaji gonderen Ecce Ecce yazdi:

kyzlar epiduralle do?um yapmy? arkada?lara sorum olacak.
dün yeni do?um yapan bir arkada?la konu?urken dedim ki, bazysy do?umu ayakta yapyyormu? çok rahat oluyormu? o ?ekilde falan...
kendi de epiduralle normal yapty 1 hafta önce. dedi ki ben de aya?a kalktym kolayla?tyrmak için, ee dedim sen epidural almadyn my, aldym dedi, sonra kendi de ?a?yrdy.
ben nasyl kalktym aya?a diye dü?ünmeye ba?lady, kendi de ?a?yrdy kendine. herkes ?a?kynla?ty birden.
ayakta ykyndym sonra bebek geldi, sonra da kestiler diktiler flaan hiçbir ?ey hissetmedim dedi ama ?a?kynly?ymyz daha da artty. çünkü o arada ba?ka doz anestezi yapylmamy?. var my böyle bir durum ya?ayan?
ben de epiduralle normal d. yaptym,ayaklar uyu?muyor ,istersen kalkabiliyorsun yani,sadece a?ry hissin olmuyor karnymda uyu?uk de?ildi ve özellikle epidurali yaparken syk syk sordu ayaklarda uyu?ma var my olmamasy gerekiyor diye ve sancyyy karynda my belde mi hissediyorsun diye de sordu epidural bölgesini ona giöre seçiyormu?...
Basa don
Leylak Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 11-Ekim-2010
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Leylak Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 03-Mayis-2011 Saat 04:22
belden a?a?ysynyn felç oldu?u anestezi türü spinal diye biliyorum ve normal do?umda kullanylmyyor. ama epiduralle sezaryen de yapylyyor o nasyl bilmiyorum. sezaryenin epiduraliyle normal do?umun epidurali farkly olsa gerek.
Kyzym Nisan 2013
O?lum Temmuz 2016
Basa don
Ecce Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ecce Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 03-Mayis-2011 Saat 04:58
demek ki farklyymy? ikisi. ikisi de uyu?turuyor ama uygulama yerleri farkly sanyyordum, uyu?muyorsa daha iyi, felç mi kalacam korkusu olmaz en azyndan:)
Basa don
pinar35 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Ekim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti pinar35 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 04-Mayis-2011 Saat 09:41
cnm bende kalktym dola?tym ilk bi 10 dk tutmuyo bacaklaryn sonra gez gitsin sancy bi?ey yok :)
Elif Naz'ym 4 Mayys 2009
Zeynep'im 21 A?ustos 2017
Basa don
Ecce Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ecce Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 04-Mayis-2011 Saat 14:47
sa?ol pynarcym. in?allah öyle olur. epidurali de halledecez in?allah da ben kan görünce taze kan, bayylyyorum:s  buna bir çözüm var my=?
do?ururken bayyllmam in?allah.
Basa don
mele?im Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 21-Ekim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti mele?im Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 04-Mayis-2011 Saat 23:09
normal do?umda verilen anestezi dozuyla sezeryandaki farkly oluyor, cunku ykynma hissini ve ykynma yetenegini annenin kaybetmemesi gerekiyor..

bende epiduralle yaptym ama epidurak 1/10 insanda tutmazmy?.. bende bu ?anssyz insanlardandym, o an ya?ady?ym ?a?kynlyk ve korkuyu anlatamam, kendimi agrysyz do?um yapmaya o kadar hazyrlamy?tym ki dünyam yykylmy?ty o anda... çatyr çatyr do?urdum sonrasynda LOL...

böyle bir risk te var aklynda bulunsun ben gibi ?ok olma :)
Minik Mucizem MASAL'ym 07.08.2010 (22:10)
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 24-Eylül-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Mayis-2011 Saat 10:59
canym hiç bir fikrim yok
hepden anestezi yedim ..:)
Alperim o?lum benim,Zeynebim kyzym benim sizi çok seviyorum
siz benim ya?ama gücüm,sevincim,her?eyimsiniz..
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Mayis-2011 Saat 11:00
canym bu bölüme bak bu konu ile ilgili bilgiler var...

http://www.gebelikveannelik.com/forum/forum_topics.asp?FID=62
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Mayis-2011 Saat 11:00
konunu da o bölüme alyyorum..:)
Basa don
pinar35 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Ekim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti pinar35 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 06-Mayis-2011 Saat 12:21

sa?ol pynarcym. in?allah öyle olur. epidurali de halledecez in?allah da ben kan görünce taze kan, bayylyyorum:s  buna bir çözüm var my=?
sen do?ruruken kany nasyl görcen onu anlamadym ben :)
Elif Naz'ym 4 Mayys 2009
Zeynep'im 21 A?ustos 2017
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 06-Mayis-2011 Saat 12:27
valla kalkmadim ben epidural yapildikdan sonra
kimse bana kalk deemedi :) bende kalkmadim uyudum bol bol :) bilemiycem o kismini

ayni yerden farkli içerik injecte edilio diye biliyorum ben ameliyat için yani
Basa don
Ecce Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ecce Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 06-Mayis-2011 Saat 13:31
Orjinal mesaji gonderen pinar35 pinar35 yazdi:

sen do?ruruken kany nasyl görcen onu anlamadym ben :)
kesecekler edecekler yaConfused görmem mi ki? sonra görü?ümde bayylyrym garantiConfused
Basa don
iremege Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 08-Nisan-2010
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti iremege Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 06-Mayis-2011 Saat 13:47
konunun ba?ly?y epidural sezeryan ??
Basa don
Ecce Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ecce Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 06-Mayis-2011 Saat 14:49
yanly? anla?ylma olmu? sanyrym :S epiduralle ilgili konu ba?ly?y da, hmm.

ben feelingse tekrar mesaj atayym.
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Mayis-2011 Saat 06:41

yanly? anla?ylma olmu? sanyrym :S epiduralle ilgili konu ba?ly?y da, hmm.

ben feelingse tekrar mesaj atayym.

canym sen normal do?um mu yapacaksyn sezaryen mi ? ona göre düzelteyim..
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Mayis-2011 Saat 06:42
Orjinal mesaji gonderen iremege iremege yazdi:

konunun ba?ly?y epidural sezeryan ??

canym ne olmasy gerek  kafam kary?ty ? Confused

Duzenleyen feelings - 08-Mayis-2011 Saat 06:42
Basa don
Ecce Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ecce Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Mayis-2011 Saat 07:04
feelingscim benim konuda düzeltilecek bir?ey yoktu:D ?u an tamam. ben sana mesajda ba?ka bir?ey demek istemi?tim ama anlatamadym. bo?ver gitsin:)
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 09-Mayis-2011 Saat 08:03
ben anladym onu ecce canym ..:)
sadece senin ba?lyk sezaryen mi olacakty onu düzelteyim dedim..
sen sezaryen olacak do?du yazyly? demi?tin
yani sezeryan de?il ya da sazeryan de?il do?rusu sezaryen'mi?...:)

ama canym ana ba?ly?y düzeltme yetkim yok
sadece açylan ba?lyklary düzeltebilirim ana ba?lykda sezeryan yazylmy? sezaryen de?il..:)
Basa don
Ecce Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ecce Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 09-Mayis-2011 Saat 09:56
mysticala iletiver yerime:)
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +