SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

geniz akyntysy

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 25-Mart-2008
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: geniz akyntysy
    Gonderildi: 28-Kasim-2011 Saat 04:28
Kyzlar 1.5 aydyr öksürüyor Ya?yz ci?erlerde bi?ey yok doktor 2 ilaç vermi?ti kullanmadym ?imdide antibiyotik verdi onuda kullanmadym
Kadir bey geniz akyntysy için ne öneriyordu hatyrlayan bilen var my
Eksikli?i ?imdiden oturdu valla içime ne iyi oluyormu? aramyzda olmasy...
Hayatyn tadyny çykar.... Baktyn onu beceremiyosun Tadyny kaçyrany Hayatyndan çykar..! :)

12.11.2008/11.07 En kyymetlim
Basa don
sulec Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 01-Haziran-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sulec Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 28-Kasim-2011 Saat 05:18
geçmi? olsun canym
bol syvy alsynda atabilsin kadir bey ne yazmy?tyr bilmem ama ben kendim ancak bu ?ekilde atabiliyorum
geniz akyntysy da kötüdür çocuk çykaramazda ?imdi hyryldar durur yazyk ya

27/07/09 12:25 HAKAN GELDY
16/01/12 08:15 LEVENT GELDY
Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 28-Kasim-2011 Saat 05:56
Hiççç sorma yarym saat bazen geçkin öksürüp duruyor ak?am kendime kyzyyorum ilaç vericam sabah ben kötü anneyim vermiyorum ilaç doktordan iyimi biliyorum diye
Sabah kalkyyorum yine elim gitmiyor ilaca çünkü ist.doktor öksürü?ü kesme öyle atabilir dedi
Ynt.bakyyorum 3 ay sürerse bu öksürük orta kulak iltahaby vs. yapailir diyor
Bu gitti?im lanet olasyca kadyn bana diyor ki zaturiyeye çevirmez antiiyotik kullanyrsan dedi ne alakasy var ki dedim bi?ey anlatmady göya ben kullanmyycam biliyor huyumu kullansynda daha gelmesin diye tamam senin hastan çok olabilir ama parany bende veriyorum senin gitmem daha ona
Zaten 1su barda?y su içiyor uyanynca geçsin diye oda farkynda ama geçmiyor
Hayatyn tadyny çykar.... Baktyn onu beceremiyosun Tadyny kaçyrany Hayatyndan çykar..! :)

Basa don
aylin Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Kayit tarihi: 26-Temmuz-2011
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti aylin Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 28-Kasim-2011 Saat 06:23
sudafed geniz akyntysyna iyi gelir
adacayy ile gargara yapamaz sanyrym senin o?lun ama içirebilrisin cayyny
öksürü?e bally limon yada kara turp bal verebilrsin

Basa don
Ecce Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 02-Kasim-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ecce Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 28-Kasim-2011 Saat 06:29

geçirdi?i enfeksiyonun viral oldu?unu dü?ünmü? drun. viral enfeksiyonlaryn üstüne bakteriyel enfeksiyon geli?ir drenç dü?ünce. onun için antibiyotik kullan zatürreye çevirmesin demi?. zatürre 1 kez geçirince bile ci?erler artyk eskisi gibi olmuyor, hassasla?yyor. ya? ilerledikçe daha çok sykyntylar çykyyor.

Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 28-Kasim-2011 Saat 06:37
Hymm sudafed verdi ama kullanmadym açykcasy ben bu kadyna sadece te?his için gidiyorum gerisini kadir beye soruyordum ve ist.doktorumuza :S çok ilaç veriyor çünkü 3 ?i?e ilaç verdi öksürük ilacy bile verdi
Bal zencefil veriyorum sabah ak?am limon bal zaten vaz geçilmez oldu Kadir bey sa?olsun
Turp hiç denemedim onuda yapayym ak?am turbu oyup içine balmy koyuyorduk nasyl o

Basa don
aylin Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti aylin Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 28-Kasim-2011 Saat 06:40
evet turp aynen öyle
ama eccenin yazdy?yna da dikkat et
antibiyoti?i ben kan de?erlerine bakylmadan kullanma taraftary deilim beyaz hücresi yüksekse ise antisiz atlatmanyn yolu yok
Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 28-Kasim-2011 Saat 06:47
Orjinal mesaji gonderen Ecce Ecce yazdi:

geçirdi?i enfeksiyonun viral oldu?unu dü?ünmü? drun. viral enfeksiyonlaryn üstüne bakteriyel enfeksiyon geli?ir drenç dü?ünce. onun için antibiyotik kullan zatürreye çevirmesin demi?. zatürre 1 kez geçirince bile ci?erler artyk eskisi gibi olmuyor, hassasla?yyor. ya? ilerledikçe daha çok sykyntylar çykyyor.

ci?erler temizken zatüre olurmu peki..Doktor bana sadece geniz akyntysy var dedi ki ate? vs.hiçbi?ey yok gü?ndüz öksürükte yok zaten yatynca 1 kere oluyor ama yarym saat falan

Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 28-Kasim-2011 Saat 06:49
Orjinal mesaji gonderen aylin aylin yazdi:

evet turp aynen öyle
ama eccenin yazdy?yna da dikkat et
antibiyoti?i ben kan de?erlerine bakylmadan kullanma taraftary deilim beyaz hücresi yüksekse ise antisiz atlatmanyn yolu yok

En iyisi ba?ka bi doktora gitmek hem hastasy az yani pahaly hemde prof.olsun tam olsun
Ara?tyrayym ben ak?am bakayym...böyle olmayacak bu i?...

Basa don
aylin Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti aylin Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 28-Kasim-2011 Saat 06:51
ci?erleri temzi derken dinleme ile mi anlady bunu filmmi istedi?? bazen sesleer normal iken vci?erde birikme olabilyor yada çok iyi dinleme ?artlary olmady?yndan anla?ylamyyor tabi röntgen ceklimine de hemen atlanamyyor i?te kara zarar dengesi kurmak gerek

Basa don
Ecce Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 02-Kasim-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ecce Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 28-Kasim-2011 Saat 07:29
ci?er temizse temizdir de, bunu görmek zor bildi?im kadaryyla. bakteriyel enfeksiyonlar da sinsi olur genelde.
drun bütün ihtimalleri dü?ünerek basit ilaçlar yazmy?tyr. yani bu ilaçlar senin bunlary kullanmayarak verdi?inden daha çok zarar vermeyecek çocu?a. 1bucuk aydyr öksürüyor demi?sin. 1bucuk ayda atlatamyyorsa enfeksiyonu, ba?y?yklyk sistemiyle ilgili bir sorun olmasyn?
bu ilaçlarla geçemzse tekrar gelirler ileri tetkik isterim diye dü?ünmü?tür muhtemelen.
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 28-Kasim-2011 Saat 08:38
kadir bey,serum fizyolojik,balli limon ve cold mix oneriyodu.ates yoksa viral dio genelde,emin olmk icin kan testinde wbc ye bakdirmalisin.dusukse antibyotk gerekmiyor kizlarin dedgi gbi.
Ate$ olmayan gripde 6_8 hafta surebliyo.
Basa don
sulec Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 01-Haziran-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sulec Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 28-Kasim-2011 Saat 11:08
Orjinal mesaji gonderen Aykiz__ Aykiz__ yazdi:

kadir bey,serum fizyolojik,balli limon ve cold mix oneriyodu.ates yoksa viral dio genelde,emin olmk icin kan testinde wbc ye bakdirmalisin.dusukse antibyotk gerekmiyor kizlarin dedgi gbi.
Ate$ olmayan gripde 6_8 hafta surebliyo.

aykyz bravo do?rusu kadir beyin önerilerini yalayyp yutmu?sun tatlymmmThumbs%20Up

27/07/09 12:25 HAKAN GELDY
16/01/12 08:15 LEVENT GELDY
Basa don
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 30-Aralik-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 28-Kasim-2011 Saat 11:36
Sedef Emre'nin doktoru var Prof. Muayenehanesinde bakyyor 250 lira. Ba?kent unv. By cocuk doktoru aryyorum bulursam haber veririm ama sana uzak tabi.
Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 29-Kasim-2011 Saat 06:42

Bugün gittim doktora özel bi hastanede doçent bi doktor buldum i?te

Syrtyny güzelce dinlede kulak a?yz bakty geniz akyntysy var ama sinüzite çevirmi? dedi
Sonra öteki doktorun verdi?i ilaçlary gösterdim oda ?a?yrdy iyiki vermemi?im
Balgam sökücü vermi? öksürük ilacy vermi? birde astym ilacy vermi? biri öksürtürken öteki öksürmesin diye yolunu keser ne alaka dedi hangi hastane bu falan diye sordu vs.
Antiiyotik vermem lazym malesef dedi(ben antibiyoti?e tepkimi katiyen söylemeden)malesef sözü yetti ama bi adym atlamy? sonraki adymy kulaklara vurabilir dedi
Zatüre olma riski varmy dedim katiyen yok imkansyz dedi ci?er temiz dedi peki bi bakteri yerle?ebilirmi dedim
Tabiki yerle?ir ama onlarynda sesleri vardyr sesi olmasa gizli bile olsa ba?ka yerden ses gelir bi ?ekilde tepkisi olur ama illede film isterim emin olucam diyorsan çektirelim ama ben katiyen gerek görmüyorum radyosyana sokmayalym dedi bana zaten 2.gölü atty mest oldum :))kendinden emindi çünkü doktor dedi?in böyle olur 500 tane ilaç verip ya odur ya budur diye fal bakmaz
Ama tabiki antibiyotik ve sudafed verdi 3 ay devam ederse kronikle?ebilir dedi ilerliyor önünü kesmemiz lazym dedi probiyotik yo?urt ve kefir ver dedi sanyrym ba?yrsaklar için sormadym onu
p.tesi tekrar gidicaz ve ilk defa ank.5-6 hastaneye gittim ilk defa boy ve kilo ölçtü bi doktor ilgilendi konu?tu kuca?yna aldy konu?turdu ben burun spreyide yazayym burnundan konu?uyor dedi kullandy?ynyz ?ey açmamy? dedi
Dedide dedi yani he sonuçta yine antibiyoti?i dayady ama nedeni ile açyklady ba?yndan atar gibi konu?mady
Yani sonuç budur ilk antibiyoti?imize merhabaaaa

Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 29-Kasim-2011 Saat 06:47
Orjinal mesaji gonderen datceken datceken yazdi:

Sedef Emre'nin doktoru var Prof. Muayenehanesinde bakyyor 250 lira. Ba?kent unv. By cocuk doktoru aryyorum bulursam haber veririm ama sana uzak tabi.

Canym sen o doktoru bana demi?tin zaten ara?tyrdym bende cidden iyi ama hem pahaly hem uzak beni her zaman burak götürmüyor hast.taksi ile gidiyorum genelde
Beni?m bu gitti?im doktor sincan lokman hekim hast.nesrin veya nevin hn.di doçent 40-50 ya?larynda 6 tanede uzm.vardy sanyrym
Dedi?im gibi ilgili konu?kan anlatan bi kadyn hastanede ilgili geldi?in için dövecekmi? gibi kyçlary ba?lary oynamyyor
25.tl ssk üzerinden ücret verdim

Basa don
aylin Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti aylin Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 29-Kasim-2011 Saat 06:51
sedef burun için ne verdi?? sinüzit ise burunu sürekli acyk tutman içerdeki syvyyy genizden de geriye itmen gererk sanki bahce sularmy?casyna yani
izotonik%9 burun acmada okyanus suyundan bile iyi ve ekonomik. istersen evde bulundur
geçmi? olsun

Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 29-Kasim-2011 Saat 06:58

iliadin verdi sadece 5 gün günde 3 kere kullan fazla kullanma dedi

Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 29-Kasim-2011 Saat 07:02
Gneizden geriye nasyl iticam onu anlamadym

Basa don
aylin Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti aylin Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 29-Kasim-2011 Saat 07:04
burnuna syvyyy sykarak
illiadin çok etkili bir ilaç uzun süreli kullanymda sykynty yaratyr

Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 29-Kasim-2011 Saat 07:06

Yyi bi açycy vermi? yani güzel ama ben bu ilaçla birlikte öteki burun açycylarymyzyda kullanabilirmiyiz onu sormadym

Basa don
aylin Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti aylin Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 29-Kasim-2011 Saat 07:10
hayyr
iliadin ilaç zaten
5 gün kullanacaksyn sonra atacaksyn
di?er burun acycysy dedi?in nedir?
antibiyotik bitince tekrar kontrole gitti?inde durumuna göre zaten yönlendirir
ama burun tykanykly?y genel olarak bütün enfeksiyon hastalyklarynyn olu?ma sebebi gibidir acyk tutmak gerek
özetle ?u an tedavi sürecindesin.illiadin sf deil bildi?in ilaç
Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 29-Kasim-2011 Saat 07:12
Bir?ey daha sorucam antibiyotik kullananlara
Bu toz bi?ey içine su konulcakmy? kaynatylyp so?utululmu? yaptym çizgiye kadar koydum ama kary?tyrynca çizginin altyna indi
Tekrar su ekleyeyimmi çizgiye kadar

Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 29-Kasim-2011 Saat 07:14
Orjinal mesaji gonderen aylin aylin yazdi:

hayyr
iliadin ilaç zaten
5 gün kullanacaksyn sonra atacaksyn
di?er burun acycysy dedi?in nedir?
antibiyotik bitince tekrar kontrole gitti?inde durumuna göre zaten yönlendirir
ama burun tykanykly?y genel olarak bütün enfeksiyon hastalyklarynyn olu?ma sebebi gibidir acyk tutmak gerek
özetle ?u an tedavi sürecindesin.illiadin sf deil bildi?in ilaç

Hymm anladym zaten çok güzel nefes alyyor ?uanda in?allah bu gece uyuruz kendime zerre üzülmüyorum ona üzülüyorum

Basa don
aylin Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti aylin Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 29-Kasim-2011 Saat 07:15

prospektüsünde ilacy nasyl hazyrlayaca?yn yazmyyormu?

genelde süspansiyon ilaçlarda ilk suyu koyup calkalayyp 5 dk bekleyip tekrar çizgiye kadar su ilave edilir
ya kutunun kenarynda yada içindeki prospektüste yazar
ady ne antinin??
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +