SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

Çocu?u zatüre geçiren var my ?

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
candan Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 26-Kasim-2007
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti candan Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: Çocu?u zatüre geçiren var my ?
    Gonderildi: 12-Aralik-2011 Saat 04:38

Kyzlar merhaba,

Geçen sene o?lum çok a?yr zatürre atlatmy?ty sizlerle payla?my?tym.1 ay hastanede yatmy?tyk.Hiç bir ilaca vücudu cevap vermemi?ti.En son ba?y?yklyk sistemi çökmü? insanlaryn kullandy?y çok a?yr bir antibiyotikle damar yoluyla alyp toparlanmy?ty.Bu sene bron?it oldu çünkü yine kre?e ba?lady 1 senedir ilaç kullanmayan çocuk ?imdi ventolin ve pulmicord hava alyyor.Çok korkuyorum yine zatüre olacak diye.Zatüre a?ylary da yapyldy oysaki..Aranyzda çocu?u yada yakyny zatüre olup da tekrarlayan var my? Bilgilerinizi payla?yrsanyz sevinirim..

10/09/08 EFE 'mm
TEK TANEM
Basa don
mele?im Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 21-Ekim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti mele?im Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Aralik-2011 Saat 08:56
Benim yakyn arkada?ymyn kyzy 1 yasynda bir zatürre ba?langycy atlatty, cok cabuk bron?it oluyor ?imdi 2 ya?ynda.. yi?enim o da daha 40lyydy zature oldugunda yo?un bakymda 1 ay yatty yavrum, ayny zamanda kalbinden de rahatsyz ama masallah ?imdi 1 yasyny gecti herhangi bir tekrarlama olmady... umarym yardymcy olabilmi?imdir..
Minik Mucizem MASAL'ym 07.08.2010 (22:10)
Basa don
pericik Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 10-Ocak-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti pericik Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Aralik-2011 Saat 17:07
geçmi? olsun canym.
ceylinde 1.5 ya?yndayken zatürre geçirdi 10 gün hastanede yattyk. daha sonra zatürre a?ysy vurdurdum ve artyk grip a?ysyda vurduruyorum tekrarlamady çok ?ükür.
CEYLYN'YM
(27.06.2008 11.30)
Basa don
kuzum Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 25-Haziran-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti kuzum Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Aralik-2011 Saat 02:08
bron?it ba?langycy diye doktora götürdüm kyzymy tam tamyna 1 ay ventolin ve pulmikort hava tedaviis ba?landy eve makine aldym artyk dr tavsiyesiyle. 1,5 ay sonra zatü?reye çevirmi? yaty? olacak dedi.
bu haftasonu ?rof çocuk doktoruna götürdüm ve adam sadece sinüziti oldu?unu bo?una ilaç yüklemesi yapyldy?yny ve uzun süreli kullanymda bu havalaryn astym hastasy yapaca?yny söyledi.
iyi bir doktor tavsiye edebilirim isterseniz
KIZIM GELDY TEYZELERI
INSAN HAYATTA 2 KEZ KARSILASIRMIS GERCEK ASKLA
BEN HER IKISINIDE BULDUM AYNI ANDA
BIRI BEBEGIM BITANEM
DIGERI ASKIM ESIM
Basa don
kuzum Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti kuzum Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Aralik-2011 Saat 02:09
ve ?u anda hiç bi?eyi yok ilaç olarak sadece burun spreyi verdi öksürü?ü kesildi çocuk resmen yeniden canlandy yavrum
KIZIM GELDY TEYZELERI
BIRI BEBEGIM BITANEM
DIGERI ASKIM ESIM
Basa don
candan Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti candan Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Aralik-2011 Saat 02:53
Mustafa Bakir my ?
10/09/08 EFE 'mm
TEK TANEM
Basa don
kuzum Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti kuzum Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Aralik-2011 Saat 03:49
hayyr cnm prof. dr. ismail göçmen. ?iddetle tavsiye ederim internet siteside var
KIZIM GELDY TEYZELERI
BIRI BEBEGIM BITANEM
DIGERI ASKIM ESIM
Basa don
dori Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 23-Ocak-2010
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti dori Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Aralik-2011 Saat 08:30
Orjinal mesaji gonderen kuzum kuzum yazdi:

ve ?u anda hiç bi?eyi yok ilaç olarak sadece burun spreyi verdi öksürü?ü kesildi çocuk resmen yeniden canlandy yavrum

geçmi? olsun.

tipik bir kadir tu?cu tedavisi. burda böyle doktorlar var my diyordum, duydu?uma sevindim.

05/04/2009 Doruk
18/06/2014 Demir

Basa don
candan Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti candan Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Aralik-2011 Saat 00:55

Canym ben de gereksiz ilaç kullanymyna ( özellikle antibiyotik ! ) çok kar?yyym..Efe de çok uzun zamandyr antibiyotik almyyordu.Ama kan de?erinde sonucu görünce ve akci?er enfeksiyonunda maalesef antibiyotiksiz geçirmek imkansyz.Zatüre li bir çocu?un antibiyotikten ba?ka çaresi yok aksini dü?ünmek bile istemem..Havada her ne kadar astym tedavisi olarak kullanylsada ; bron?itli ve zatüre geçmi?i olan çocuklarda bron?larda hassasiyet oldu?undan dolayy, di?er çocuklarda grip mikrobu a?a?y inmeden üst solunum yolu olarak geçsede, bron?itli ve zatüre geçmi?i olan çocuklarda ne yazyk ki bron?lara ve akci?ere kolay indi?inden pulmicord koruyucu olarak kullanylyyor, ventolin uzun süre zaten kullanylacak bir ilaç de?il öksürük ?urubu yerine kullanylyyor günümüzde J diyebilirim.

Bende prof Mustafa Bakyr a götürüyorum enfeksiyonda 1 numara diyorlar , birde John Hopkins de kendi do?umdan beri takip eden Ay?e Hn var .iki doktor paralel gidiyoruz gerekirse…

Bir de kuzum canym arkada?ym pulmcord sonrasy iyi olmasy ve toparlamasy normal ..çok sevindim..kortizon içeren bir ilaç oldu?undan etkisi hemen geçmiyor , özellikle 10-15 gün sonra çok dikkat et derim.

Demek istedi?im arkada?lar tabii ki , gereksiz ilaç kullanymana çok kar?ylyyym özellikle antibiyotik kullandyrmyyorum o?luma senede 1-2 ancak kullanmy?tyr.O da ne yazyk ki zatüre den dolayy L  Ama bazy çocuklar da varki gerçekten çok hassas ve maalesef çözümü limonla balla bitmiyor..Evde oturan çocu?u balla sütle limonla iyile?tirirsin ama kre?e gidiyor çocuk yoruluyor ak?ama kadar ders yapyyor, di?er çocuklarla mücadele ediyor,gitmek istemiyor, sinirleri bozuluyor,kendi kendine üzüntüden ba?y?ykly?yny çökertiyor,farkly familyadan 18 tane çocukdan virüs alyyor…hepsi farkly genden ..di?erleri 3 ayda 1 hasta olurken benimki her ay hasta oluyor..Ama ba?ka çare yok ne yapabilirim, ?artlar böyle, çaly?an anne olmak çok zor… L

10/09/08 EFE 'mm
TEK TANEM
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +