SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

Tikler...

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 25-Mart-2008
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: Tikler...
    Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 01:59
Benim hitler ilginc huylar edinmeye basladi uzerine gitmiyorum orali olmuyorum ama daral geldi kendimi pis hissetmeye basladim...devamli ellerini kokluyor..elimi tutuyor hemen elini cekip kokluyor beni kokluyor ki hergun yikanirim ben 2.gunu cok zor bulur evde parfum sikinip geziyorum parfumlu krem aldim vs.ona demiyorum bunu ama napayim bu arada agzin kokuyor demeye basladi bunun koku tiki gecer insallah huy aslinda ama yagiz bunu tik etti elini biseye surup hemen kokluyor beni bile once koklayip sonra sariliyor:))..durum vahim yani...napsam napsam napsammmm....
Hayatyn tadyny çykar.... Baktyn onu beceremiyosun Tadyny kaçyrany Hayatyndan çykar..! :)

12.11.2008/11.07 En kyymetlim
Basa don
kelebbek Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 01-Temmuz-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti kelebbek Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 02:51
cins bu cocuklarin hepsi cins :)) birak naaparsa yapsin.
19.10.2008
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 03:02
ustune du$me , bu konuda konu$mada
hatta telde ba$kasinada konu$ma duyarsa iyice civitabilir
geçer herhalde zamanla:)
Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 03:37
Yani kelebbek cins ki ne cins zaten uzerine dussem davam edecegi icin inada binecek is hic girmiyorum o muhabbete...

serenim yok kiz anlatmadim zaten daha birine bende kucukken cok tik edinirdim kendime birakmam icinde bir guzel dayak yerdim korkudan birakip baska biseye baslardim...yani gormezden geliyorum napayim baska bilemedimde beni rahatsiz ediyor ama oyun hamuruyla bile oynamiyor kokuyor diye dusun pastel boyalara bant sardik kokusundan dolayi tabi ben bunu yaparken ona kagidi yirtiliyor bantlayalim dedim...amaaan totosu kokuyor haberi yok...
Hayatyn tadyny çykar.... Baktyn onu beceremiyosun Tadyny kaçyrany Hayatyndan çykar..! :)

Basa don
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 30-Aralik-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 03:41
Sedef bu tik de?il takynty canym. Bunu iyi ara?tyrmak lazym takyntylar ileride artabilir yada sönebilir.
Basa don
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 03:49
Ona dikkat et olur mu
Bizim Emre de var takynty ama anlady?ym kadary ile kre?te daha fazla bizde gözlemliyoruz sürekli
Mesela kollary hafif yslansa çok yslak diye de?i?tiryor, kyrylan kaybolan her?ey onun için çok de?erli
E?er artarsa destek alaca?yz e?er bu ?ekilde kalyrsa problem olmazmy? in?allah kaybolur
E?im daha rahat her insanyn belirli takyntylary oldu?unu ve hayatyny ona göre kurdu?unu dü?ünüyor ama ben daha pimpirikliyim sürekli görü?üyorum kre?teki psikolok ile
Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 03:52
aksam arastiririm canim...sagol...

Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 03:55
Yok daha 1tane bizde ama yas ilerledikce cogalirmi bilmem :S...canim sykildi he

Basa don
kelebbek Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti kelebbek Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 04:00
benimkide ozellikle yedigi seylerin kokusuna takintili. hem kokuya hem goruntuye. dil peyniri enine kesilirse yiyor. ayni peynir lif lif koparilirsa agzina koymadigi gibi igrenerek bakiyor. ben dayak yerlerse duzeleceklerine inaniyorum sanirsam :))
19.10.2008
Basa don
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 04:01
Bende günlerce uyuyamadym obsesif takynty olarak geçiyor ilerlemi? hâli
Buya?ta çocuklarda çok normalmi? ama artmamasyna dikkat edilmesi gerekmi? mesela bize söylenen sürekli temizlik konusunda uyarmayyn orasy pis dokunma gibi cümleler kullanmayyndy
?imdi daha rahatyz ama tabiki korkuyorum
Sende elin kokuyor falan dedi?inde yykama kokabilir yemek yaptym gibi bi?ey söyle bunun normal oldu?unu belirt ama kendisi yykamak isterse byrak yykasyn zorlama ama pis olmanyn normal oldu?u izlenimini ver
Basa don
kelebbek Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti kelebbek Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 04:13
cocuklari yollayin bana. omer duzeltir onlari. eli pismis degilmis umurunda degil. bir de yalar ustelik. tozlu ve tukuruklu bir el nasil kokuyordur dusunmek bile istemiyorumDead.

yemegin yagi, ketcapi dudagina degse, sumugu aksa hemen kiyafetinin kollarina surer. kisa kolluysa kollarina surer. 10 gun yikamasam benim bu kollar neden boyle igrenc diye dusunmez.

biraz once parmaginda kurumus koca bir parca sumukle geldi anne bak sumuk diye gururla sergiliyor bana.

booooooooo....

yegenim de tam tersi. parka gider elini bir seye surmeden gelir. kaydiraga cikarken parmakliklari tutmaz.dusecek olsa refleks olarak ellerinin uzerine dusmez. bilakis ellerini geri cekip suratinin uzerine duser :S

19.10.2008
Basa don
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 04:25
Kelebek yi?eninki de obsesiflikmi? i?te o daha kötü ileride günlük hayatyny oldukça fazla etkileyebilirmi? Allah korusun
Bizim Emre de ?imdi pis baya?y önce odasy toplu Dursun ellerinin üstüne boya syçrasa rahatsyz oluyordu ?imdi kendisi karalyyor odasy berbat bazen eski hâli daha iyiydi diyorum
Bu konuyu çok görü?tüm psikolok ile önemli olan hayatyny ne derece etkiledi?i ne syklyk ile yapty?y
Benim aklyma hiç takynty olarak gelmemi?ti Emre hassas diyordum ama takynty dendi o ?ekilde ö?rendim
Önce balonu patlasa en sevdi?im balondu diye a?lardy ?imdi kendisi patlatyyor
Biz a?tyk galiba bu durumu ama özel pek bi?eyde yapamadyk zamanla geçti
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 04:46
ben hiç dikkat etmedim
benimkilerde varmiki acaba takinti
titiz derli toplu olmadiklari kesin de:))

ba$ka ne olabilirki takintiErmm
Basa don
muse Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 28-Agustos-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti muse Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 05:09
BNM KIZIMDADA TYK VAR MESELA ASLA BNM YÇTY?YM BARDAKTAN YÇMYYOR BU KONUDA ÇOK SÖYLEDYM AMA YKNA EDEMEDYM BYDE BABASI GYBY BURNUNU ÇEKME TYKY YAPIYOR BEN BAZEN ZOR NEFES ALIYORUM DYYE ODA AYNISINI YAPIYOR GALYBA BU YA?LARDA NE GÖRÜRLERSE ONU UYGULUYOLAR BYRDE A?IRI DERECEDE KOKULARA DÜ?KÜNLÜ?Ü VAR PARFÜMÜ KOLONYAYI YETERKY ELYNE GEÇYRSYN 1 GÜNLÜK EDYYOR ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN BÜYÜDÜKÇE NE HUYLAR ÇIKACAK BAKALIM SEDEF SENDE O KONUDA OTUR KONU? OLMAZSA E?ER YLGYLENME BIRAK KENDY HALYNE GEÇER ZAMANLA BYZYKY BYR ARA PEPENYN KIZ KARDE?Y GYBY BEBEKÇE KONU?MAYA BA?LAMI?TI KY KONU?MAYA BA?LADI?INDAN BERY ÇOK DÜZGÜN KONU?UR BYR YKY UYARDIK BAKTIK BIRAKMIYOR ÜSTÜNE GYTMEDYK KENDYLY?YNDEN BIRAKTI ?YMDY
CANIM KIZIM TUANA 17.04.2008
MYNYK KUZUM DYLA 06.03.2013

Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 05:45
Kelebbek yakinininki iyice ilerlemis heralde reflekslerini nasil kontrol ediyorsa ilginc anlik bir olay benimkide o parmakliklara dokunduktan sonra elini koklar ama eli kokuyor diye tekrar dokunmamazlik etmez veya pas kokusu hosuna gidiyor :) yagiz senin oglani once temizler sonra oynar eylulu temizlemeden oynamiyor pecetesini agzini sildikten sonra acik masaya atarsa kizar misal kapatip tabagin altina koymali topluluk konusunda takik degil ama sadece temizlik...

dilek tam olarak izlediginiz yolu bana ozet gecermisin tatlim sana zahmet...dedigin gibi onemsemez duruyorum ama orasi pistir vs.diyorum yani bileyimde bende tetiklemeyeyim bari cocugu...

Musecim benimkinin bardak takintisi yok ama yakinlari icin gecerli bu koklar onuda tukuruk kokmuyorsa it burnu var valla ...

Basa don
Özlem66 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 21-Ocak-2010
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Özlem66 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 07:23
sedef in?. çocukluk huyu felandyr da zamanla geçer in?.

Takyntyly çocuk o kadar zor ki benim büyük o?landa ne takyntylar var bilsen bazen çyldyrcak gibi oluyordum.Geçti?imiz yaz psikiyatriye gittik ?imdi bi parça iyiyiz ?ükür.
Yn?allah sizdeki sorun geçicidir.Bizim temizlik takyntylarymyz çokktu hergün mutlaka banyo yapar hasta bile olsa so?uk dinlemez hergün yykanyrdy.Ellerini yykamaktan kypkyrmyzy oluyo ve çatlyyordu.Bizede yykatyyordu günde 2 kere üstü de?i?ir iç dy? bi daha yykanmadan giymez her?eyi koklar okulla ilgili hiç bir?eye dokunmaz dokunsa ya üstü de?i?ir ya elini yykar ya banyo yapardy.Çantasyny ben ellesem elimi yykamam için neler yapardy.Off daha neler neler
Sevmedi?i insanlara tavry nasyl benim o?lan küçükken herkesin evini koklar ona göre temizmi de?ilmi de?erlendirridi kokusunu sevmediyse kimseyi öpmezdi dokunmaz yanyna oturmazdy vs. vs.
Furkan'ym 11.05.2002 Seninle güzelle?ti Dünyam..
Fatih Burak 10.08.2010 Süt kokulu pa?am
Basa don
Özlem66 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Özlem66 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 07:28
Bize konulan te?his tedavi gerektirmicek düzeyde Obsesiflik tedavi gerektirmeyecek düzeyde kaygy ve dürtüsellik.
Ve tedavi olmasy gereken düzeyde Dikkat eksikli?i
D.Eksikli?ini çözersek belki di?erleri de düzelir dendi ve takyntylary bayaa azaldy ?imdi haftada 2 yykanyyor elini o kadar yykamyyor bizimde yykamamyz için ysrar etmiyor.
Ylaç kullanyyoruz ve yan etkileri can sykycy zaten uyku sorunu vardy ?imdi dahada ço?aldy çokk geç yatyyo yatsada uyyamyyor.Y?tahsyzlyk çok fazla yazdan beri 4 kilo verdi:S
Ylaç kullansam bi türlü kullanmasam bi türlü :(
Basa don
anxious Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 18-Aralik-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti anxious Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 09:30
kizlar bunlar tik diye gecmiyor obsesiflik diye aniliyor cogunlukla ozlemin dedigi gibi. ama ayni zamanda hepinizinki obsesiflik degil  'sensory"diye adi duyumsal alanda hassasiyet diye cevirebildim turkceye..
mesela kelebek snein oglunun koku konusu bu alana ornek.. mesela benim oglumda kollari siyrik duramaz hemen onlari indirir, sonra jelli yumusak seylere dokunamaz.. bunlara gunluk hayatini etkileemdigi surece sorun degilmis . bunlari nerden biliyorsunuz derseniz bu alanda uzman bi arkadasim gecen ogluma bu konuyla ilgili bir test gonderdi onu cozdum sonra oda acikladi..bayagi uzun bi konu arastirma asamasindayim bende..
Ilk gozagrim oglum Ahmed Janim 2/4/2010
Prensesim Ela Neris'im 10/6/2011
Basa don
anxious Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti anxious Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 09:32
ozlem arkadasimin oglundada var ADHD diye aniliyor bu hastalik burda.. genelde de 6-7 yas gibi belirgin olmaya basliyor.. onlarda ilac kullaniyorlardi ama yan etkisi o kadar uzun surmemesi gerekiyor yazdan beri demissin cok olmus. bence doktorunuzla konusup baska bi ilaca gecebilirsiniz yada dozunu ayarlayabilir yazik cekmesin cocuk..
Basa don
selenimm Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 17-Mart-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti selenimm Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 09:59
uyuz bunlar yaaaa daha neler görecez bakalym.
kelebek yaa en sevmedi?im ?ey burnunu yada a?zyny koluna sürmesi ama selende yapyyor bi kaç kez uyardym baktym byrakmyyor ö?retmenine havale ettim:) onun sözünü hemen dinliyor.

selende benim hamileli?imin son günlerinde bi esneme çykarmy?ty bi?ey diyece?i zaman yada biz bi?ey sordu?umuzda esniyordu. taaaki kerim do?um 3-4 aylyk olana kadar devam etmi?ti.
ben üzerinde durmadym ama görenler çok uyarynca uzady sanyrym.
bu aralar tekrarlady yine ne güzel unutmu?tuk.
bana bi?ey demek istedi?inde esneyerek geliyor yanyma ki resmen esne?ini gözüme sokuyor ele?tireyim die:)))
21/11/2007 SELENYMM 04/04/2012 KERYMYMM
ALLAHIM SANA BYNLERCE ?ÜKÜRLER OLSUN BU BAL KÖPÜKLERYNY BANA VERDY?YN YÇYN
Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 12:18
Ozlemcim sizin durum tam kasvet allah sabir versin umarim o kadar ileri duzeyde olmaz bizim ki unutur gider...ben simdi tikler takinti vs. olarak aradim bisey cikmadi birde obsesiflik diye arastircam olmadi bir uzmanin kapisini asindiricam dogru hareket etmek lazim sanirim...

ankious bu duruma peki pedegogmu bakiyor baska bir bolummu biliyormusun..

Selenim sizinki dikkat cekmeye calisiyor. basardigininda farkinda bu hareketi yinelemesinden belli... o gecici korkma o biter agzini saplatir misal..o sekilde yanina geldiginde nasil davraniyorsan oyle devam et ilgiyi cogaltma dikkatini cekmesin yani keser baska bisey bulur sonra..kesfetmis olayi o...

Basa don
anxious Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti anxious Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 13:57
pedagog iyi bir baslangiz olur bence o zaten ilgili yerlere yonlendirir..birde ozel egitimdeki terapistlerde bu konuda yardimci olabilir..
Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 14:25
Anladim tamamdir..simdi asil olay dr.bulmak o zaman...tesekkur ederim...

Basa don
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 15:01
Bence terapiste gitmeden bir çocuk psikolo?u ile konu?
Biz ?anslyyyz Emre'nin gitti?i kre?in kurucusu çocuk psikiyatristi terapisti falan baya?y bi özelli?i var sa?olsun çokta yardymcy oluyor
Sedef bize denilen koksun kirlensin zorlamayyn ama ikna edindi ama biz çok ilgilenemedik nasyl olduysa geçti
Birde orayy elleme pis onu yapma kirli gibi cümleleri kurmayyn dediler bizde kurmadyk pek
En nefret etti?im ?ey lavobo kenaryndan tutulmasy ona bile ses çykarmadym :( bide ritüel haline getirilen ?eylerde takyntyya dönü?ebilirmi?
Birde psikolojik etmenler varmy? anne baba ili?kisi ve çocukla ili?kileri inatla?malar zorlamalar ?iddetin her türlüsü bunlarda çocu?u takyntyya itebiliyormu?.
Benim aklyma hep bakycy geldi ve bizimki galiba onunlada ilintili ben anlatyrken çok a?ladym o?lumun ya?adyklaryny benim hissettiklerimi önce ya?y küçük etkisi olmayabilir demi?ti sonra e?ik olabilece?ini söyledi :( karde? ile birlikte bunlaryn ?iddetinde arty? olabilece?ini d?ünüyor...
E?inle ili?kinize ve o?lunuzla olan ili?kilerinize dikkat edin ama disiplinsizlik anlamyna gelmesin ?imdi çocu?a synyr koymak kitabyna ba?ladyk kre?in sahibinin tavsiyesi ile
?uan ciddi bi?ey olmayabilir ama ileride sykynty ya?amaktansa önlemini almak daha mantykly Allah yavrulamyzla synamasyn bizleri
Bide unutma her insanyn var cidden takyntylary kimi da?ynykly?a kimi titizli?e kimi e?rili?e kimi yata?ynyn düzgünlü?üne kimi renge.... Öyle çok örnek varki takyntyya bikaçgün kendime gelememi? ve o dönemde sabah ak?am a?lamy?tym anneli?imi sorguladym hep sakyn sende sykma canyny zamanla hafifler
ÖZLEM Allah yardymcyn olsun daha önce okumu?tum sana özelden de yazmayy bilgi almayy çok isteyip sonra ya?ady?yn zorlu?u ö?renince daha beter olurum diye vazgeçmi?tim
Çok ?ükür rahatladyk biz Allah'ym sizimde yüzünüze baksyn tüm çocuklaryn in?allah
Basa don
Özlem66 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Özlem66 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2013 Saat 15:39
Orjinal mesaji gonderen anxious anxious yazdi:

ozlem arkadasimin oglundada var ADHD diye aniliyor bu hastalik burda.. genelde de 6-7 yas gibi belirgin olmaya basliyor.. onlarda ilac kullaniyorlardi ama yan etkisi o kadar uzun surmemesi gerekiyor yazdan beri demissin cok olmus. bence doktorunuzla konusup baska bi ilaca gecebilirsiniz yada dozunu ayarlayabilir yazik cekmesin cocuk..

Burdada DEHB (Dikkat eksikli?i ve hiperaktif Bozukluk) aslynda do?u?tan olan bi sorunmu? beynin ön loblaryna giden uyary az oluyormu?.
Küçükken bizde bu kadar de?ildi görmezden gelerek kontrol edebiliriz sandyk fakat okula ba?lamasy ile artmaya ba?lady 4. synyfta tavan yapty(zaten dok. 4 ve 6. synyfta belirginle?ir dedi)
Doktorumuz zaten en ba?ta dedi bize bu belirtileri öyle ilaç vücuda aly?yp geçmiyor.Dü?ük dozda ba?latty okul ba?lady?ynda artyrcakty fakat ben kilo veriyor dedim artyrmady.15 tatilde vermiyece?im ilacy dok ne der bilmiyom kontrolumuz var bu ay ver desede vermicem tatilde ilacy de?i?tirme yi bi dany?yyym fakat okudu?um kitaplarda bu ilaçlaryn hepsi ayny etkiyi gösteriyor diyordu.
Ylacy kessek geri eski günlere dönermiyiz diye eni?eliyim.Birde psikolojik sorunlar tedavi edilmezse yanynda ba?ka psikolojik sorunlary trtikliyor.Giderek büyüyor yoksa ders notlary çok da önemsedi?imden de?il.Takdir almazda te?ekkür alyr yada hiçbi?i almadan geçer.
Çykmazdayym yani...
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +