SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

2014 SAHUR MENÜLERYMYZ..:)

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 24-Eylül-2007
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: 2014 SAHUR MENÜLERYMYZ..:)
    Gonderildi: 23-Haziran-2014 Saat 14:18
Ramazan geldi ho?geldiii...:)

sahur menulerimizi de bu ba?lyktan payla?yp fikir aly?veri?inde bulanabilirsiniz..
Alperim o?lum benim,Zeynebim kyzym benim sizi çok seviyorum
siz benim ya?ama gücüm,sevincim,her?eyimsiniz..
Basa don
Ekim Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 10-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ekim Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Haziran-2014 Saat 14:25
sahur bizde kahvaltilik, yufka böregi... hos sahurda bi bardak su icen devam uyur bu yil bizde. cünki sahir iftar arasi cooooooooooooooook kisa!!!!
CANKUSUM kucagimda!!!
En güzel gün 15Ekim 2009, Saat 7:14

El Bebek Gül Bebek Gel Bebek Gel
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Haziran-2014 Saat 14:36
Sahur Menüsü 1
Ha?lanmy? Yumurta
Beyaz Peynir / Ka?ar Peyniri
2-3 Hurma
Domates Salatalyk
Kepekli Ekmek
Bitki Çayy
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Haziran-2014 Saat 14:37
Sahur Menüsü 2
Patatesli Kahvalty Pizzasy
Peynir, Zeytin
Salatalyk, Domates
Mysyr Unlu Ekmek
2-3 Hurma
Süt

Sahur Menüsü 3
Yumurta Piyazy
Pide
2-3 Hurma
Salatalyk, Domates
Bitki Çayy

Sahur Menüsü 4
Beyaz Peynir, Domates ve Kekikli Tost
Ha?lanmy? Yumurta
Meyve Suyu

Yftar Menüleri 

Menü 1
Yayla Çorbasy
Zeytinya?ly Taze Fasülye
Nar Ek?ili Domates Salatasy
Izgara Köfte
Patates Püresi
Su Muhallebisi
Pide

Menü 2
Tavuk Suyuna Sebzeli ?ehriye Çorbasy
Mevsim Salata
Püreli Tas Kebaby
Güllaç
Pide

Menü 3
So?uk Çorba
Zeytinya?ly Barbunya
Çoban Salata
Etli Patlycan Yeme?i
Muhallebili Güllaç
Pide

Menü 4 (Deniz'in Yftar Sofrasy)
Mercimek Çorba
Kremaly Fyryn Tavuk
Arpa ?ehriyeli Pilav
Domatesli Biber Kavurma
Zeytinya?ly Patlycan
Mysyrly Salata
?ekerpare

Menü 5
Tarhana Çorbasy
Hünkar Be?endi
Domatesli Roka Salatasy
Közlenmi? Biber Salatasy
Fyrynda Sakyzly Sütlaç

Menü 6
Süzme Mercimek Çorbasy
Etli Kary?yk Dolma
Çoban Salata
Yo?urtlu Havuç Salatasy
Revani

Menü 7
Yo?urtlu Kuskuslu Çorba
Fyrynda Köfte Patates
Bezelyeli Pilav
Zeytinya?ly Yaprak Sarma
Muhallebili Kadayyf

Menü 8
Ezogelin Çorbasy
Tavuklu Mantar Sote
Pirinç Pilavy
Yo?urtlu Semizotu Salatasy
Elmaly Muhallebi

Menü 9
Havuç Çorbasy
Sebzeli Et Kavurma
Arpa ?ehriye Pilavy
Roka Salatasy
Zeytinya?ly Taze Fasülye
Yo?urt Tatlysy

Menü 10 (ayryntylar Yftar Sofrasy'nda )
Yo?urtlu Kuskuslu Çorba
Izgara Köfte
Patates Püresi
Yo?urtlu Kabak Salatasy
Rus Salatasy
Mualle
Közlenmi? Kyrmyzy ve Ye?il Biber
Çoban Salata
Su Muhallebisi
Basa don
ASYA Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 11-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ASYA Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Haziran-2014 Saat 14:39

epeydir 5 kilo vermek istiyorum.iftary bilemem ama sahurda ha?lanmy? yumurta - yulaf ezmesi süt-2-3 hurma yemek istiyorum

Gözümün iki nuru...
Ypek & Ynci

Basa don
badem80 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 14-Ocak-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti badem80 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 10:44
bizim de ilk sahurumuz yspanakly gözleme olacak,ama genel olarak kahvaltylyk dü?ündük :)
U?UR BÖCE?YM KÜÇÜK SEVGYLYM CANIM O?LUM DÜNYAM 6 YA?INDA ARTIK..

SÜPRYZYM,PRENSESYM,PAMUK ?EKERYM DE 4 OLDU :*)
Basa don
Ekim Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ekim Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 10:51
Orjinal mesaji gonderen ASYA ASYA yazdi:

epeydir 5 kilo vermek istiyorum.iftary bilemem ama sahurda ha?lanmy? yumurta - yulaf ezmesi süt-2-3 hurma yemek istiyorum

aynen..
bu yil her yil oldugu gibi homini girtak yiyp sonra rahtsiz olmak istemiyom!!!! LOLLOL
CANKUSUM kucagimda!!!

Basa don
ASYA Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 11-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ASYA Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 10:56
Ben sahurda ,susamayym diye 4-5 bardak su içiyorum sonra karnymyn ?i?inden uyuyamyyorum sanki kymyldadykça a?zymdan sular fy?kyracak gibi hissediyorum.
iftarymy da hurma ve 2 bardak ayranla açmak istiyorum
Gözümün iki nuru...
Ypek & Ynci

Basa don
tita Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 27-Mayis-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti tita Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 10:58
ben zaten her yyl standarttyr...Ramazanda 3-4 kilo veririm.ilk günler normal yerim sahurda son zamanlar gözüm kapaly aty?tyryr yatarym. süt yo?urt türü beslenirim genelde :) tahin pekmez sever e?imde...bazen eri?te yaparym...
BONCU?UMMM YARAMAZ O?LU?UMMM ÇOK ?ÜKÜR RABBYME KAVU?TUM KUZUMA... (23.10.2010 -- 13:17 )
Basa don
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 30-Aralik-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 11:14
standart kahvalty ve çay üstüne 1-1.5 litre su bizim menü bu olur hep.
mutlaka 1 tane yumurta ve yo?urt olur sahurda
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 11:24
bizdede kahvaltilik olur genelde çay demlerim esime
ben sut  severim , suya yer pek kalmiyor 1 br anca içerim

Basa don
gullubahar Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 12-Subat-2010
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gullubahar Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 11:28
proteinin uzun süre tokluk hissi yaratma özelli?inden sahurda muhakkak ha?lanmy? yumurta ve peynir olmasynda yarar var,karbonhidrat çabuk doyurur tokluk hissi uzun sürmez 
SAHRA'm güzel kuzum do?du 2460gr 15/09/2010-06:50 34+4 / 23.06.2013/19.08.2014/ZEHRA'm 14.08.2015 37+3

Basa don
tita Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti tita Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 11:59
ha?lanmy? yumurtayy e?im sevmiyor pek ama biraz çe?it peynir alayym bende bugün bari
BONCU?UMMM YARAMAZ O?LU?UMMM ÇOK ?ÜKÜR RABBYME KAVU?TUM KUZUMA... (23.10.2010 -- 13:17 )
Basa don
Ekim Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ekim Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 12:04
ceviz findik fistik
hurma
yumurta
domates salatalik
zeytin
peynirgiller.. sut veya ayran su.
CANKUSUM kucagimda!!!

Basa don
Ekim Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ekim Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 12:04
bide karpuz.. bunlardan olusacak bizim sahurlar..
CANKUSUM kucagimda!!!

Basa don
tita Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti tita Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 12:10
tandyr lava?y alyp patates salatasy my yapsam ki bu gece...hymm süper olur vallaa
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 12:20
yalniz kizlar benden size bi tabsiye, yarin gelip geri bu sayfayi okumayin
caniniz ister ilk gun iki kat fazla zorlanirsiniz :)))
Basa don
Ekim Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ekim Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 12:35
hahaha oruc baslamadi ama oruc moduna girdik.. canimiz neler cekiyo dimi :))))
ben alisverisede bugün gitcme. yarin ac karina alisveris yapilmaz :)))) üc bes eksigim var. yarin gidersem lise kabarir.
CANKUSUM kucagimda!!!

Basa don
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 30-Aralik-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 12:40
menemen yap ozaman bahar yany yumurta byyerde olsun 
bi yufka alyrsamda sygara boregy saracagym lor peyniriyle byzde en buyuk lüks sigara böre?i :))
gözüm bi?ey görmez zaten uykudan
Basa don
Ekim Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ekim Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 12:48
bizde bakalim kalkcakmiyiz yemek icin. belki su icilir yatilir..  22de yiyip yatip bida gece 2de yenmez zanimca.
CANKUSUM kucagimda!!!

Basa don
tita Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti tita Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 13:48
menemende iyi fikir dilekde ya?ly olunca yakar da çok susatyrmy acep? 
Basa don
gullubahar Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 12-Subat-2010
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gullubahar Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 16:49
ada?ym koca sevmiyosa sen kendin yersin ha?lanmy? yumurtayy, ona da ya?da yapyver
SAHRA'm güzel kuzum do?du 2460gr 15/09/2010-06:50 34+4 / 23.06.2013/19.08.2014/ZEHRA'm 14.08.2015 37+3

Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 22:20
çin böre?i ;

Malzemeler
2adet yufka, 2adet yumurta, 1adet so?an, 1adet havuç, 1fincan ha?lanmy? bezelye, 1bardak ince bulgur, 2bardak syvyya?, 1bardak galeta unu, 2ka?yk dolmalyk fystyk, 1ka?yk ku? üzümü, 1çay ka?y?y yeni bahar, tuz

Tarif
Bulguru sycak suda bekletin ?i?sin. So?any do?rayyn, havuç ve bezelyeyi ha?layyn. 2ka?yk syvyya?da so?any kavurun üzerine dolmalyk fystyk, ku? üzümü, havuç, bezelye, bulgur ve baharaty ilave edin, iyice kary?tyryn. Yumurta sarylaryny aklaryndan ayyryn ayry kaplarda dursunlar. Yufkanyn birini tezgaha serin çyrpylmy? yumurta aky sürün. Di?er yufkayy ezerine kapatarak üçgen parçalara ayyryn.(8-9 parça) Bu parçalaryn içine harçtan koyun sigara böre?i gibi saryn. 2bardak ya?y tavada kyzdyryn börekleri önce yumurta sarysyna sonra galeta ununa bulayyp kyzartyn.

Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 22:23
Kyymaly Börek

KIYMALI BÖREK ;

6 adet yufka 
    250 gram margarin 
    Yçi için: 
    Yarym kg ya?syz kyyma 
    1 çorba ka?y?y syvyya? 
    1 adet so?an 
    Yarym çay barda?y dolmalyk fystyk 
    3 adet sivri biber 
    1 adet orta boy domates 
    Yarym limonun suyu 
    Yarym demet maydanoz 
    Tuz, karabiber, pulbiber 
    Üzerine: 
    2 adet yumurtanyn sarysy 
    2 çorba ka?y?y susam

Kyymaly Börek Yapyly?y

Yç harç için syvyya?y bir tavaya alyn. Ynce kyyylmy? so?an ve dolmalyk fysty?y ilave edip fystyklaryn rengi dönene kadar kavurun. Kyymayy ekleyip kavurmaya devam edin. Daha sonra ince kyyylmy? sivri biber, kabuklary soyulmu? ve küp do?ranmy? domates, limon suyu, tuz, karabiber ve pulbiber ilave edin. Domates suyunu salyp, çekene kadar kavurmaya devam edin. En son ince kyyylmy? maydanozu ekleyin ve 1-2 defa çevirip, oca?yn altyny kapatyn. Ilynmasy için bir kenara alyn. Margarini eritin ve ylynmasy için kenara alyn. Yufkalardan birini düz bir zemine serin. Üzerine ylynmy? margarin sürün. Kalan yufkalara margarin sürüp, ilk ya?lady?ynyz yufkanyn üzerine yerle?tirin. Daha sonra 6 kat yufkayy bir byçak yardymyyla 12 e?it üçgen parçaya kesin. Her üçgenin geni? kysmyna hazyrlady?ynyz kyymaly iç harçtan koyun ve sigara böre?i ?eklinde saryn. Ya?lanmy? bir fyryn tepsisine yerle?tirin. Üzerlerine yumurta sarysy sürüp, susam serpin. Her birini ortadan uzunlamasyna byçakla keserek karnyyaryk ?ekli verin. Önceden ysytylmy? 170 derece fyrynda üzerleri kyzarana kadar pi?irin. Sycak olarak servis yapyn.

ALINTIDIR...
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 27-Haziran-2014 Saat 22:23
Kyymaly Börek
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +